PARTNER PORTALU
  • BGK

Budowa stadionu w Tychach powoli finiszuje

  • wnp.pl    3 grudnia 2014 - 12:20
Budowa stadionu w Tychach powoli finiszuje

fot. Tyski Sport

W połowie 2015 r. ma zostać oddany do użytku stadion miejski w Tychach, którego generalnym wykonawcą jest Mostostal Warszawa. Obecnie na budowie trwa m.in. montaż oświetlenia.
Jak poinformował Mostostal, w inwestycję aktualnie jest zaangażowanych ok. 250 pracowników. W styczniu zakończy się montaż 218 reflektorów, a pierwsze próby oświetlenia są przewidziane na przełomie lutego i marca.

Dzięki odpowiedniemu rozłożeniu reflektorów ma zostać uzyskane równomierne natężenie oświetlenia na płycie boiska, które będziemy można dostosować do wymagań stawianych poszczególnym wydarzeniom.

Mostostal podał również, że murawa stadionu zostanie wyposażona w instalacje do podgrzewania, zraszania i odprowadzenia nadmiaru wody opadowej w przypadku ulewnych deszczów. Na trybunach za bramkami umieszczone zostaną wielkowymiarowe telebimy.

Kontrakt na budowę stadionu Mostostal Warszawa podpisał z komunalną spółką Tyski Sport w grudniu 2012 r. Wartość umowy opiewa na 128,87 mln zł brutto. Budżet inwestora wynosił 125 mln zł brutto. Obiekt, spełniający wymogi FIFA i UEFA, ma pomieścić ok. 15 tys. widzów.

Cały artykuł czytaj tu

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: