PARTNER PORTALU
  • BGK

Budowa Trasy Kaszubskiej coraz bliżej. Resort podpisał kolejną umowę

  • PAP/KDS    26 marca 2018 - 11:25
Budowa Trasy Kaszubskiej coraz bliżej. Resort podpisał kolejną umowę
Pierwszy odcinek Trasy ma być gotowy latem 2021 roku. (fot.Facebook/Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad [GDDKiA])

Prawie 820 mln zł będzie kosztowała budowa około 20-kilometrowego odcinka tzw. Trasy Kaszubskiej, między Szemudem a Gdynią Wielkim-Kackiem. Inwestycja ma być gotowa latem 2021.
Podpisanie umowy między Generalną Dyrekcją Dróg krajowych i Autostrad Oddział w Gdańsku a firmą Polaqua na realizację drogi ekspresowej S6 na odcinku Szemud―Gdynia Wielki Kack odbyło się w poniedziałek (26.03) w Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Gdańsku.

Obecny na uroczystości podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury Marek Chodkiewicz przypomniał, że trwają obecnie postępowania przetargowe na realizację dwóch pozostałych odcinków tzw. Trasy Kaszubskiej do Bożegopola Wielkiego, niedaleko Lęborka (Pomorskie). Mamy nadzieję, że podpisanie umów na te dwa odcinki odbędzie się w maju tego roku - dodał.

Czytaj więcej: Metropolitalny Fundusz Solidarności: Piekary i Radzionków wybudują wspólnie drogę

- W ministerstwie rozwoju trwają obecnie prace nad tym, żeby pozostały odcinek od Bożegopola Wielkiego do obwodnicy Sianowa (Zachodniopomorskie) zrealizować w partnerstwie publiczno-prywatnym. Najprawdopodobniej ta propozycja zostanie przedstawiona jeszcze w tym półroczu stanie na Komitecie Ekonomicznym Rady Ministrów i zapadnie decyzja o szukaniu inwestora na ten pozostały odcinek. Czyli jest szansa, żeby zakończyć całą trasę S6 (z Trójmiasta do Szczecina) do 2023 r. - dodał Chodkiewicz.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.