PARTNER PORTALU
  • BGK

Budowa ulicy Planetarnej w Zalasewie

  • 24swarzedz.pl (Joanna Gryczyńska)    5 października 2011 - 09:52
Budowa ulicy Planetarnej w Zalasewie

W Zalasewie trwa budowa kolejnej ulicy. Tym razem przedłużana jest ulica Planetarna.
Ulica zostanie przedłużona od miejsca, w którym znajduje się Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika do ulicy Transportowej. Prace budowlane na tym odcinku mają potrwać do końca tego roku.

Koszt inwestycji wyniesie prawie 6 milionów złotych i zostanie pokryty środkami z budżetu miasta. W ramach prac drogowych przewidziano również wybudowanie infrastruktury towarzyszącej.

Na ulicy Planetarnej zostanie wykonana nawierzchnia asfaltowa, kanalizacja deszczowa oraz oświetlenie uliczne. Dla podróżujących komunikacją miejską oraz rowerzystów zostaną stworzone zatoczki autobusowe i pieszo-rowerowe ścieżki.

Przedłużenie ulicy i jej remont najprawdopodobniej przyczyni się do zmniejszenia korków m.in. na ulicach Kórnickiej i Granicznej. Rozładuje też natężenie ruchu drogowego w godzinach szczytu na drogach dojazdowych do Tulec i Garbów.

Wyremontowana droga jest też odpowiedzią na nowe osiedle, które powstaje w Zalasewie. Jednocześnie informujemy, że w związku z prowadzonymi pracami drogowymi trasa autobusu numer 55 nie została zmieniona.

Głównym wykonawcą inwestycji jest firma Pol-Dróg Piła. Podwykonawca: firma Budownictwo Drogowe Krug.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.