PARTNER PORTALU
  • BGK

Budowa wiaduktu w Jasinie

  • 24swarzedz.pl (Maciej Kochański)    20 listopada 2012 - 09:40
Budowa wiaduktu w Jasinie

Na przełomie października i listopada rozpoczęły się prace przy I etapie jednej z największych inwestycji ostatnich lat w gminie Swarzędz.
Ruszyła budowa wiaduktu w Jasinie oraz drogi łączącej ulicę Rabowicką z drogą krajową nr 92. Wiadukt ma być gotowy w połowie przyszłego roku.

Wykonawcą inwestycji za ok. 18 mln zł jest Przedsiębiorstwo Usług Technicznych Intercor z Zawiercia. Gmina Swarzędz podpisała umowę z wykonawcą 12 września 2012 roku. Prace zostały podzielone na dwa etapy. I etap dotyczy budowy wiaduktu nad torami i ma zostać ukończony 30 czerwca 2013 roku.

II etap obejmuje budowę skrzyżowania (z sygnalizacją świetlną) z drogą krajową nr 92 oraz przebudowę ulicy Rabowickiej wraz z ekranami akustycznymi.

Prace związane z budową wiaduktu rozpoczęły się na przełomie października i listopada. Na miejsce inwestycji został już sprowadzony ciężki sprzęt, wykonano również prace ziemne: usunięto warstwę humusu oraz rozpoczęto formowanie nasypów. Zakończenie prac i otwarcie wiaduktu dla kierowców planowane jest na połowę 2014 roku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.