Budowa wielkiej hali tuż-tuż

Dziś w urzędzie miasta w Toruniu otwarto koperty z ofertami na wykonanie oczekiwanej przez wszystkich miłośników sportu inwestycji. Chodzi o budowę hali widowiskowo-sportowej za ponad 120 mln zł.

Obiekt będzie miał widownię na około 7 tys. miejsc, z wydzielonymi strefami VIP i stanowiskami dla dziennikarzy, komentatorów oraz z możliwością dostawienia składanych trybun. W hali znajdą się:sala główna z lekkoatletyczną bieżnią o długości 200 m, wyposażona w infrastrukturę sportowo - techniczną, 4 - torowa bieżnia rozgrzewkowa, boiska wielofunkcyjne dla rozgrywek turniejowych koszykówki, siatkówki, piłki ręcznej, hokeja halowego, tenisa stołowego i ziemnego, badmintona, kick-boxingu, szermierki, gimnastyki i akrobatyki sportowej oraz halowego hokeja na trawie,ścianka wspinaczkowa, sale sportów walk. Znajdą się tam też: gabinety lekarskie i odnowy biologicznej,siłownie oraz hotel i restauracje.

Projekt wykonawczy został oddany jesienią ubiegłego roku, a 4 listopada ogłoszono przetarg nieograniczony na budowę hali widowiskowo-sportowej wraz z infrastrukturą. Stanęło do niego 10 firm z różnych części Polski.

Najtańszą ofertę - za cenę 121.793.370,00 zł brutto - złożyło konsorcjum firm Hydrobudowa Polska S.A (lider) i PBG S.A. (partner) z Wysogotowa. O około 4 mln zł drożej halę chce zbudować firma Skanska S.A. z Warszawy. Najwyższą cenę podało konsorcjum firm Alpine Construction Polska sp. z o.o. z Krakowa (lider) i Alpine Bau Deutschland AG z Niemiec (partner).

Inwestycja będzie finansowana ze środków miasta, samorządu województwa oraz ministerstwa sportu.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

może i tuż tuż ale póki co nie ma ... obietnice wyborcze ....

Warten , 2011-01-11 21:17:04 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE