PARTNER PORTALU
  • BGK

Budowane na Euro 2012 stadiony zarobią na siebie

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza    2 grudnia 2010 - 08:13
Budowane na Euro 2012 stadiony zarobią na siebie

Stadiony budowane z myślą o Euro 2012 to tak naprawdę stadiono-biurowce. Są w stanie na siebie zarobić.
61 z 81 kluczowych inwestycji związanych z Euro 2012 znalazło się w 2010 r. w fazie budowy. Są w tej grupie oczywiście stadiony, ale przeważają inwestycje komunikacyjne: drogowe, lotnicze i kolejowe. Ich wartość sięga 80 mld zł. Także dzięki nim Polska jest dziś największym placem budowy w Europie – pisze „Gazeta Wyborcza”.

Gdyby nie Euro 2012 na większość budowanych w związku z nim dróg i obiektów musielibyśmy poczekać trzy – pięć lat dłużej

Zostaną nam nie tylko nowe i wyremontowane drogi, dworce czy lotniska, ale także stadiony. Czy nowe stadiony będą przynosić straty? A może mogą na siebie zarabiać i przynosić zyski?

Zdaniem ekspertów nowe stadiony osiągną zyski, choć nie tak duże, by udało się z nich pokryć koszty ich budowy. Największe szanse na to mają te stadiony, na których swoje mecze rozgrywają kluby.

Na stadionach w Gdańsku, Poznaniu i we Wrocławiu, budowanych z myślą o Euro, są duże powierzchnie marketingowe, dlatego stadiony te mogą i mają zarabiać nie tylko na organizacji meczów, koncertów i innych imprez masowych, ale także na wynajęciu powierzchni biurowych, restauracjach, cateringu, organizacji spotkań biznesowych i korporacyjnych oraz konferencji. Dostaną pieniądze ze sprzedaży powierzchni reklamowych, a także praw do nazwy obiektu.

W pomieszczeniach zlokalizowanych na stadionach we Wrocławiu, a także w Gdańsku powstać mają serwerownie komputerowe, w których duże zagraniczne firmy chcą przechowywać dane – podaje „Gazeta Wyborcza”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • ukiszony, 2010-12-02 11:25:59

    Czasem od szczęścia można zwariować,ostrzegam!A ja to tęsknię za tym stadionem .Nie ptrzebne mi są pełne trybuny i jupitery.Wystarczą przyjaciele,z którymi można pograć w piłę.