PARTNER PORTALU
  • BGK

Budują drogi na lewym brzegu Wisły

  • GK    3 października 2012 - 12:13
Budują drogi na lewym brzegu Wisły

W Toruniu do końca listopada drogowcy zbudują kilka uliczek na Stawkach, Podgórzu i w Czerniewicach.
Do tej pory gruntowe lub tymczasowo utwardzone, jeszcze przed zimą staną się drogami o pełnych parametrach, bezpiecznymi dla kierowców i pieszych. Na Stawkach za ponad 600 tysięcy złotych drogowcy przebudują ulicę Bursztynową oraz ulicę Dandelskiego. Na pierwszej roboty obejmują odcinek 230 metrów od ul. Włocławskiej do ul. Ametystowej, na którym zostanie ułożona jezdnia biutumiczna o szerokości 6 metrów i chodnik z kostki betonowej.

W ramach prac drogowcy wykonają też odwodnienie i zjazdy do posesji. Jezdnia, jednostronny chodnik z kostki i zjazdy do posesji powstaną też na gruntowej obecnie ulicy Dandelskiego, która stanowi łącznik między ulicą Korfantego a Okólną. Wykonawcą obu robót, które potrwają do 19 listopada, jest firma Skanska.

Nieco dłużej, do końca listopada, potrwa przebudowa ulicy Szuwarów. W tym roku drogowcy realizują I etap prac od ul. Okólnej do ul. Czapli. Na blisko 450-metrowym odcinku powstanie jezdnia z kostki betonowej, chodnik, zjazdy z kostki i kanalizacja deszczowa. Na ulicy zostanie też zamontowane oświetlenie – 24 komplety lamp. Tu prace prowadzi firma PBD Bielczyny, a ich koszt to 1 263 533 zł.

Na Podgórzu są w tej chwili budowane ulice Poranna i Bliska. W pierwszym etapie Porannej powstanie 230-metrowy odcinek od Hallera w kierunku Jasnej: jezdnia z kostki betonowej, zjazdy do posesji i jednostronny chodnik dla pieszych.

Równolegle z pracami drogowymi zostanie przebudowany wodociąg i odwodnienie ulicy. Natomiast na Bliskiej drogowcy budują 385-metrowy odcinek od ul. Dalekiej do ul. Szubińskiej: jezdnię z kostki betonowej, jednostronny chodnik, odwodnienie i oświetlenie – 20 latarni.

Z kolei w Czerniewicach powstaje ulica Wypoczynkowa. Na odcinku 165 metrów od ul. Relaksowej będzie wkrótce pieszojezdnia o szerokości 4,5 metra, z kostki betonowej. W ramach prac drogowcy wykonają również odwodnienie. Wszystkie trzy ulice buduje PBD, a koszt prac, które potrwają do połowy listopada, to 774 tys. zł. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.