PARTNER PORTALU
  • BGK

Budują obwodnicę Nakła nad Notecią

  • PAP    29 lipca 2013 - 17:00
Budują obwodnicę Nakła nad Notecią

W poniedziałek rozpoczęła się budowa 2-kilometrowej obwodnicy Nakła nad Notecią (woj. kujawsko-pomorskie). Inwestycja będzie kosztowała 52 mln zł, z czego połowę stanowić będą środki z Regionalnego Programu Operacyjnego.
"Społeczności miasta i gminy Nakło gratuluję odwagi i determinacji. Zdecydowaliście się na budowę tej bardzo potrzebnej drogi, choć wiadomo, że budować trzeba będzie w trudnym, podmokłym terenie, co wiąże się ze znacznymi kosztami. Rolą samorządu województwa jest wspieranie lokalnych inicjatyw, zwłaszcza, jeśli mają pozytywny wpływ na przemiany nie tylko gminie czy powiecie, ale i w całym regionie" - powiedział w czasie uroczystości rozpoczęcia budowy marszałek woj. kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki.

Obwodnica będzie częścią drogi wojewódzkiej nr 241. Inwestycja pozwoli wyprowadzić ruch ciężkich samochodów z centrum miasta, a także poprawi skomunikowanie miejscowej cukrowni i terenów przemysłowych w pobliskim Paterku z drogą krajową nr 10.

Droga zostanie zbudowana w części na terenach, gdzie obecnie występują bagna i torfowiska. W związku z tym konieczne będzie wbicie głęboko pali betonowych, a także wymienienie części gruntów.

Projekt budowy przewiduje, że obwodnica zostanie oświetlona i wyposażona w ekrany akustyczne. Zakończenie inwestycji, której wykonawcą będzie firma Eurovia, zaplanowano na styczeń 2015 r.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.