PARTNER PORTALU
  • BGK

Budują przyszkolne centrum sportowe

  • AW    13 września 2013 - 13:22
Budują przyszkolne centrum sportowe

W ramach miejskiego programu „Szkoła od Nowa” w Wałbrzychu, przy szkole Nr 26, powstaje centrum sportowe.
Na centrum składa się bieżnia lekkoatletyczna 4-torowa okólna, bieżnia do sprintu 6-torowa długości 100 m, boisko do piłki nożnej o wymiarach ca. 60 x 30 m z trawą syntetyczną, skocznia w dal o wymiarach 2,75 x 10 m, skocznia wzwyż, rzutnia do pchnięcia kulą, kort tenisowy.

Jak podaje magistrat, dodatkowo teren zostanie ogrodzony, zainstalowany monitoring wizyjny, powstanie parking oraz oświetlenie pozwalające na prowadzenie zajęć po zachodzie słońca. Uzupełnieniem będą roboty w zakresie zagospodarowania terenu przy obiekcie (kanalizacja deszczowa, przyłącze wodociągowe, przyłącze energetyczne, demontaż urządzeń).

- Bardzo cieszy mnie ta inwestycja. Od wielu lat nie mogliśmy korzystać z tego tereneu w ramach lekcji wychowania fizycznego. Wystające elementy, nierówny teren stwarzał zagrożenie dla naszych uczniów - mówiła dyrektor Szkoły Bożena Kruszyńska.

Całość zadania wynosi ok. 4 mln zł, z czego 340 tys. zł miasto pozyskało z Urzędu Marszałkowskiego na budowę obiektu lekkoatletycznego w ramach programu "Dolny Śląsk dla Królowej Sportu".

- To nie jedyne inwestycje sportowe w ramach Szkoły Od Nowa. W pobliskiej szkole Nr 21 prowadzona jest termomodernizacja sali gimnastycznej, także przy szkole Nr 15 powstaje zewnętrzne boisko szkolne. Nakłady inwestycyjne miejskiego programy „Szkoła od Nowa" wynoszą ponad 30 milionów zł - mówi prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.