PARTNER PORTALU
  • BGK

Budują sportowe obiekty w Kaliszu

  • AT    19 stycznia 2012 - 10:21
Budują sportowe obiekty w Kaliszu

Kolarstwo, pływanie i piłka nożna – obiekty na potrzeby tych dyscyplin sportowych rosną obecnie w Kaliszu. Oddanie wszystkich planowane jest jeszcze na ten rok.
Jak donosi kaliski magistrat od dłuższego już czasu powstaje kaliski aquapark – sztandarowa inwestycja miasta w tym roku. W ostatnich dniach na placu budowy pojawiło się wiele nowości. Główny budynek został oszklony, w jego wnętrzu trwają prace wykończeniowe. Na ostatni guzik dopinany jest system wentylacji mechanicznej.

Sporo widać także na zewnątrz – głównie za sprawą dwóch kolorowych zjeżdżalni. Pierwsza to długa i kręta pomarańczowa rura dla miłośników sporej prędkości. Druga, rodzinna, posiada pięć torów i jest zdecydowanie łagodniejsza. Obok nich powstało boisko do koszykówki - infromuje magistrat.

Prace trwają także przy Wale Matejki. Powstaje tam nowy obiekt administracyjno-socjalny. Budynkiem gospodarować będą Kaliski Klub Sportowy Włókniarz 1925 Kalisz oraz Kaliskie Towarzysztwo Kolarskie KTK Kalisz. Będzie to parterowy budynek podzielony, z uwagi na dwa kluby, na dwie części z odrębnymi wejściami. Koszt tej inwestycji to prawie 4 miliony złotych.

Opady śniegu nie zakłóciły robót na stadionie przy ulicy Łódzkiej. Po zburzeniu spikerki i trybun oraz zrównaniu wału, na którym były zamontowane, rozpoczęto budowę nowego obiektu. Obecnie teren przygotowywany jest na potrzeby wylania fundamentów. Powstanie trybuny zachodniej to tylko pierwszy etap inwestycji, niezbędny dla uzyskania przez KP Calisię Kalisz licencji Polskiego Związku Piłki Nożnej na grę w drugiej lidze. Docelowo będzie tutaj stadion przystosowany dla potrzeb lekkoatletyki i piłki nożnej, na którym jednorazowo zasiądzie dziewięć tysięcy widzów - donosi magistrat.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.