Budują stadion nie tylko dla piłkarzy

35 mln zł ma kosztować budowa w Elblągu kompleksu sportowego wraz ze stadionem piłkarskim i boiskiem do rugby. Inwestycja, której unijne dofinansowanie ma wynieść 17,5 mln zł, zostanie oddana do użytku w 2014 roku.
Budują stadion nie tylko dla piłkarzy
Jak poinformował urząd miasta w Elblągu (sprawdź notowania prezydenta), w skład kompleksu sportowego, który zostanie wybudowany przy ulicy Agrykola, wejdą: stadion lekkoatletyczny i piłkarski z oświetleniem i podgrzewaną murawą, boisko do koszykówki i piłki ręcznej oraz tor dla wrotkarzy.

Zmodernizowane zostaną istniejące korty tenisowe. Wybudowane mają być 104 miejsca parkingowe dla samochodów osobowych oraz 4 dla autobusów.

Oprócz imprez sportowych, w kompleksie organizowane mają być imprezy rozrywkowe. Miasto chce kupić scenę z profesjonalnym oświetleniem oraz systemem podestów ochraniających murawę piłkarską.

Urząd miejski w Elblągu złożył wniosek do zarządu województwa warmińsko-mazurskiego o dofinansowanie inwestycji z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia-Mazury. Budowa kompleksu sportowego powinna się zacząć we wrześniu 2012 roku; zakończenie budowy zaplanowano na połowę 2014 roku. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

Solidny i trwały będzie.Bez wątpliwości,prawdaż? Nawet dzisiejsze mecze nie dorównają tm,które będą się odbywac w przyszłości na tym obiekcie!

Cień, 2011-11-15 20:19:44 odpowiedz

najważniejsze by był solidny, trwały fundament takiego obiektu tak by przetrwał przez lata całe.

Letta Branso, 2011-11-14 22:23:20 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE