PARTNER PORTALU
  • BGK

Budują wał przeciwpowodziowy we Wrocławiu

  • AT    15 marca 2012 - 17:40
Budują wał przeciwpowodziowy we Wrocławiu

Mieszkańcy wrocławskiego osiedla, które ucierpiało przez wielką wodę podczas powodzi tysiąclecia w 1997 roku, mogą odetchnąć. Rozpoczęła się tam budowa ponad kilometrowego wału przeciwpowodziowego, który skutecznie zabezpieczy osiedle przed żywiołem.
Koszt szacunkowy zadania, obejmującego także przebudowę kolektora sanitarnego „Odra", wyniesie około 22 milionów złotych. Dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu to blisko 5,6 miliona złotych. Umowa między Funduszem a Gminą Wrocław została podpisana 13 marca br.

Wał zostanie wybudowany na odcinku od mostu Maślickiego, wzdłuż ulic Nadrzecznej, Gwareckiej i Ignuta, do siedziby Policji przy ul. Połbina. Na koronie wału będzie ścieżka pieszo-rowerowa. Wszystkie inwestycje mają zakończyć się w maju 2013 r.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • NiT, 2012-03-16 08:02:14

    Lasy i tzw. mała (ale liczna) retencja wody w dorzeczu Odry będzie bardziej skuteczna. Wały TAK, to małe i nie całkiem pewne zabezpieczenie na dziś. Ale TAKŻE pilnie "mała" retencja, bo to DUŻE zabezpieczenie za 100 lat, a ewidentna poprawa już za 50. ZAPOBIEGAĆ.