PARTNER PORTALU
  • BGK

Budują wiadukt nad linią kolejową w Rogowie

  • PAP    27 listopada 2013 - 18:01
Budują wiadukt nad linią kolejową w Rogowie

Rozpoczęła się budowa wiaduktu nad linią kolejową Warszawa-Łódź w Rogowie (Łódzkie). Dzięki niemu ma się skrócić czas przejazdu z Łodzi do Rawy Mazowieckiej i drogi ekspresowej S8. Zakończenie budowy planowane jest na trzeci kwartał 2014 r.
Wartość umowy na zaprojektowanie i budowę wiaduktu w Rogowie wynosi blisko 13,5 mln zł - poinformował w środę Maciej Dutkiewicz z zespołu prasowego PKP PLK, które są inwestorem.

Jak informuje łódzki oddział GDDKiA estakada powstaje w ciągu drogi krajowej nr 72 w Rogowie nad przejazdem kolejowym. Ma ona bezkolizyjnie przenieść ruch samochodowy nad linią kolejową Warszawa - Łódź. Jest to część prac związanych z modernizacją tej trasy kolejowej.

"Roboty budowlane rozpoczęły się od zamknięcia dotychczasowego przejazdu w poziomie szyn i przerzucenia ruchu samochodowego na tymczasowy przejazd. Wykonawca przystąpił już budowy fundamentów nowego wiaduktu i rozebrał część drogi objętej inwestycją" - wyjaśnił Dutkiewicz.

Według drogowców odcinek przebudowywanej drogi, na którym powstanie estakada, ma blisko kilometr długości. Jezdnia będzie miała dwa pasy ruchu po 3,5 metra szerokości. Skrzyżowanie drogi prowadzącej do Rogowa będzie przesunięte w kierunku wschodnim. Zdaniem GDDKiA dla kierowców estakada będzie oznaczała nie tylko skrócenie czasu podróży, ale także znaczną poprawę bezpieczeństwa.

Wykonawcą inwestycji jest Przedsiębiorstwo Robót Kolejowych i Inżynieryjnych SA. Zgodnie z umową budowa wiaduktu zostanie zakończona w trzecim kwartale 2014 roku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: