PARTNER PORTALU
  • BGK

Budują wiadukt w Solcu

  • kujawsko-pomorskie.pl    8 marca 2011 - 15:54
Budują wiadukt w Solcu

Rozpoczęła się budowa pierwszego infrastrukturalnego elementu BiT City, czyli zintegrowanego systemu komunikacyjnego między Toruniem, a Bydgoszczą.
W Solcu Kujawskim, gdzie od kilkunastu dni trwają roboty przygotowawcze związane z budową wiaduktu kolejowego, dzisiejszej (8 marca) nocy zniknie kładka nad torami.
 
- Cieszę się, że BiT City, do tej pory byt w sferze projektów, koncepcji i montażu finansowego, staje się twardym faktem. To inwestycją, która przyniesie mieszkańcom Solca i okolic, a także wszystkim korzystającym z tranzytu realne korzyści. Kładka, szlaban i długie kolejki samochodów na przejeździe odchodzą w przeszłość – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

Nowy solecki wiadukt będzie podstawą bezkolizyjnego skrzyżowania drogi wojewódzkiej nr 249 z linią kolejową Bydgoszcz-Toruń. Rozbiórka powstałej w latach 60-tych XX wieku konstrukcji jest niezbędna, zanim ekipy drogowców przystąpią do przewiertów pod torami. Ruch pieszy w tym rejonie będzie się odbywał tymczasowym przejściem.

Od kilku tygodni w Solcu trwają już inne roboty związane z tą inwestycją, dotyczące przebudowy sieci kanalizacyjnej i wodociągowej w ciągu ulicy Leśniej.  

Solczanie żegnają kładkę, która przez lata była nieodłącznym składnikiem miejskiego krajobrazu, z fasonem. Dziś w południe w rejonie ulic 23 Stycznia i Leśnej rozpoczął się stylowy happening retro, zorganizowany przez Soleckie Centrum Kultury. Biorą w nim udział liczni mieszkańcy miasta, którzy na tę okazję wyjęli z szaf i strychów ubiory i akcesoria w stylu lat 60. i 70. ubiegłego stulecia. Całość uwieczniania jest za pomocą kamer telewizyjnych na potrzeby filmu dokumentalnego.

Więcej informacji o BiT City - wielkim pilotowanym przez Urząd Marszałkowski przedsięwzięciu infrastrukturalnym, na które zarezerwowano dla nas w Programie Operacyjnym Infrastruktura i Środowisko 100 milionów euro - w innych naszych materiałach.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.