PARTNER PORTALU
  • BGK

Budżet obywatelski Radomia: ruszają drogowe przetargi

  • Radomnews.pl    9 sierpnia 2017 - 12:55

Wzdłuż ulicy Szarych Szeregów w Radomiu powstanie ciąg pieszo-rowerowy, a z ronda S. Kisielewskiego będzie można zjeżdżać w ulicę Krakowską. Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji ogłosił przetarg na realizację inwestycji. Obie znalazły się w tegorocznym budżecie obywatelskim.
Na ulicy Szarych Szeregów wykonawca prac będzie musiał rozebrać istniejące chodniki oraz wybudować nowy, dwukierunkowy ciąg pieszo-rowerowy o nawierzchni asfaltowej. Zgodnie z projektem jego szerokość ma wynosić 3,5 metra. Dodatkowo, na wysokości Rodziny Winczewskich zostanie wyznaczony przejazd dla rowerów oraz przejście dla pieszych. Będą też wykonane odcinkowe przebudowy istniejących chodników, których nawierzchnia będzie wykonana z kostki brukowej. Wykonawca będzie musiał także zbudować schody, które połączą nowy ciąg pieszo-rowerowy z ulicą Różaną. Ta inwestycja zapewni połączenie istniejącej ścieżki rowerowej w ulicy Warszawskiej z istniejącymi ścieżkami w parku przy ul. Mireckiego i ul. Wernera. Łączna długość nowego ciągu to 940 metrów, a termin jej wykonania to 30 listopada bieżącego roku.

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji ogłosił także przetarg na budowę odcinka ścieżki rowerowej umożliwiającego zjazd z ronda im. S. Kisielewskiego w ulicę Krakowską. Wykonawca będzie miał za zadanie także przebudować odcinki istniejących w tym miejscu chodników.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.