PARTNER PORTALU
  • BGK

Buspasy ratunkiem dla ulicy

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza    7 lutego 2011 - 11:46
Buspasy ratunkiem dla ulicy

Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu, chce przyspieszyć ruch na zakorkowanej przez większość dnia ul. Bukowskiej. W tym celu mają powstać specjalne buspasy.
Obecnie przez ul. Bukowską jeździ siedem linii autobusowych, w tym bardzo ważna, także w kontekście Euro 2012 linia "L" na lotnisko oraz "A", która na tym odcinku jest pospieszna tylko z nazwy. Wszystko dlatego, że ul. Bukowska jest zakorkowana nie tylko w godzinach szczytu - czytamy w Gazecie Wyborczej.

Rozwiązaniem problemu wydaje się wprowadzenie na ul. Bukowskiej (odcinku od al. Polskiej do ul. Szpitalnej) dodatkowego ruchu tylko dla komunikacji miejskiej i taksówek. Na tym odcinku funkcjonowałyby dwa buspasy - jeden do centrum, drugi na lotnisko.

Dziś w Poznaniu jest już ponad 700 metrów specjalnych pasów dla autobusów. Buspasy wytyczono na Solnej, Pułaskiego, Wojska Polskiego i Opieńskiego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Pan Doswiadczalski, 2011-02-07 17:06:50

    Idea buspasow jest dobra w przypadku nowobudowanych czesci miast, lub tam gdzie da sie poszezyc droge. Jesli natomiast ma to polegac wylacznie na wylaczeniu jednego pasa z ruchu to na pewno to ZWIEKSZY KORKI !!!