PARTNER PORTALU
  • BGK

Bydgoski port lotniczy rozbudowany i odnowiony

  • pt    10 października 2016 - 15:43
Bydgoski port lotniczy rozbudowany i odnowiony
Otwarcie odnowionego portu lotniczego w Bydgoszczy (fot.kujawsko-pomorskie.pl)

• W Bydgoszczy otwarto rozbudowaną halę odlotów w regionalnym Porcie Lotniczym.
• Obiekt został powiększony o tysiąc metrów kwadratowych, do dyspozycji pasażerów są m. in. nowa restauracja z widokiem ma płytę lotniska, liczne sklepy, salonik VIP i plac zabaw dla dzieci. 
- Regionalne porty lotnicze, w tym nasz bydgoski, mają do spełnienia ważną rolę zarówno w krajowej sieci połączeń lotniczych, jak i w budowaniu warunków dla rozwoju gospodarki. Trzeba powiedzieć wprost: bez lotniska nasza pozycja w zabieganiu o inwestorów i inwestycje, a także w międzynarodowej wymianie handlowej byłaby znacznie gorsza. To dobrze, że Port Lotniczy Bydgoszcz rozwija się i zabiega o pasażerów. Bardziej komfortowe warunki w terminalu pasażerskim to właściwy kierunek działań – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Inwestycja została podzielona na etapy. W pierwszym rozbudowano istniejącą halę na poziomie parteru, dzięki czemu strefa pasażerska została powiększona o 250 metrów kwadratowych. Drugi, właśnie zakończony, dotyczył przebudowy przestrzeni na pierwszym piętrze budynku (720 metrów kwadratowych), zajmowanej poprzednio między innymi przez biura i taras widokowy.

Powstały tu sklepy (w tym wolnocłowe), restauracja z panoramicznym widokiem na startujące i lądujące samoloty, salonik dla VIP-ów i specjalnie zaprojektowany „lotniczy” plac zabaw dla dzieci. Środki (6 mln złotych) wyasygnowała spółka Port Lotniczy Bydgoszcz, która przygotowuje się obecnie do dalszej rozbudowy terminala.

 Port Lotniczy Bydgoszcz jest spółką akcyjną z większościowym udziałem samorządu województwa kujawsko-pomorskiego. W formie dokapitalizowania oraz dotacji (na inwestycje i działania promocyjne) samorząd województwa przekazał jej w ostatnim czasie 175 milionów złotych.

Wśród zrealizowanych ostatnio projektów jest m. in. instalacja systemu informatycznego, pozwalającego na zarządzenie ruchem lotniczym i zespołami obsługi naziemnej, połączonego z systemem informacji wizualnej dla podróżnych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • Marek, 2016-10-11 08:52:06

    Pytanie czy Bydgoszcz potrzebuje tak dużego lotniska?
  • PR, 2016-10-10 20:27:57

    Lotnisko się rozbudowuje loty samolotow sie zmniejszaja np. Do Wezze