PARTNER PORTALU
  • BGK

Bydgoskie centrum sportu po rozbudowie

  • JL    4 listopada 2015 - 10:30
Bydgoskie centrum sportu po rozbudowie
Centrum Kultury Fizycznej i Sportu Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Fot. Mat. prasowe

Zakończył się drugi etap budowy nowoczesnego Centrum Kultury Fizycznej i Sportu Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.
Przy otwartych w 2013 roku hali sportowej oraz basenie powstały wielofunkcyjne boiska, korty tenisowe oraz budynek zaplecza. Budowa uniwersyteckiego kompleksu sportowego była możliwa dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego w ramach regionalnego programu operacyjnego na lata 2007-2013.

– Uniwersytet Kazimierza Wielkiego dobrze wykorzystał szanse rozwojowe, które dały środki unijne perspektywy 2007-2013. Uczelnia wzbogaciła się o dwa ważne i potrzebne obiekty – bibliotekę główną oraz centrum sportowe – mówi marszałek Piotr Całbecki.

W ramach pierwszego, zakończonego w 2013 roku etapu budowy uniwersyteckiego centrum sportu powstała hala sportowa na 1,5 tysiąca widzów, sale audytoryjne, ćwiczeniowe, do fitnessu i rehabilitacji oraz aula wykładowa. Centrum ma też pełnowymiarowy basen pływacki. Na realizację inwestycji trafiło 21 milionów złotych w ramach programu operacyjnego.

Na realizację drugiego etapu budowy centrum bydgoski uniwersytet otrzymał dodatkowo ponad 8 milionów złotych. W kompleksie powstały boiska do piłki nożnej ze sztuczną nawierzchnią, wielofunkcyjne boisko do piłki ręcznej, koszykówki i siatkówki z nawierzchnią poliuretanową, wielofunkcyjne boisko do plażowych odmian piłki nożnej, siatkowej i ręcznej.

Zakres prac objął również modernizację istniejących kortów tenisowych. Na miejscu przylegających do nich budynków powstał dwukondygnacyjny obiekt dydaktyczno-usługowy. Kompleks jest ogrodzony i oświetlony, zamontowano też nagłośnienie oraz monitoring boisk i kortów. Uczelnia kupiła też wyposażenie obiektów.

Budowa Centrum Kultury Fizycznej i Sportu UKW w Bydgoszczy to inwestycja na realizację której trafiło największe dofinansowanie w ramach programu operacyjnego województwa kujawsko-pomorskiego w kategorii przedsięwzięć związanych z rozbudową infrastruktury sportowej.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.