PARTNER PORTALU
  • BGK

Bydgoskie ogrody, butiki, muzeum i parking

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza    26 marca 2011 - 08:23
Bydgoskie ogrody, butiki, muzeum i parking

Nowy pomysł na Młyny Rothera. Na dachach ogrody, na parterze butiki, a niżej – muzeum i parking. Przed młynami – przeszklony klub z tarasami i wodospadem. Ratusz jest przychylny.
To nie pierwszy pomysł duńskiego inwestora. Nordic Development, który od niemal czterech lat jest właścicielem Młynów Rothera – informuje bydgoska „Gazeta Wyborcza”.

Tym razem Duńczycy chcą do starego, historycznego budynku wkomponować nowy. Kubatura wtopi się w przestrzeń parku. Będzie przeszklona, z tarasami na dachu, wodospadem wpadającym do Brdy. Z młynami scali ją tylko jeden nadziemny łącznik, w którym będzie restauracja.

W młynach mają się znaleźć przeszklone butiki na parterze, w podziemiach – muzeum i parking na 250 samochodów. Na piętrach – hotel z 20 pokojami i ekskluzywne lofty.

Będzie też miejsce na księgarnię, bibliotekę i SPA. W kompleksie ma działać także nowoczesne centrum edukacyjne „Kanały wiedzy”, wzorowane na warszawskim Centrum Nauki Kopernik.

Jeżeli projekt zostanie zrealizowany, z Wyspy zniknie amfiteatr. Prezydentowi Rafałowi Bruskiemu (zabierz głos/oceń prezydenta) ta wizja się podoba. Chce jednak, by firma uwiarygodniła się finansowo.

Szacunkowy koszt przedsięwzięcia to 150 mln zł. Prace powinny się rozpocząć 1,5 roku po ustaleniu ostatecznej wersji projektu – informuje bydgoska „Gazeta Wyborcza”.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.