PARTNER PORTALU
  • BGK

Bydgoszcz inwestuje w miejscach ożywionych mieszkaniowo

  • bad    6 marca 2016 - 19:32
Bydgoszcz inwestuje w miejscach ożywionych mieszkaniowo
Kilometrowy odcinek sieci wodociągowej wybudowany zostanie wzdłuż ul. Plątnowskiej w Łegnowie, (fot.: bydgoszcz.pl)

W tym roku Miejskie Wodociągi i Kanalizacja w Bydgoszczy planują kolejne inwestycje pozwalające na budowę nowych sieci przede wszystkim na terenach, gdzie powstaje najwięcej nowych domów.
Kilometrowy odcinek sieci wodociągowej wybudowany zostanie wzdłuż ul. Plątnowskiej w Łegnowie, gdzie coraz więcej osób zainteresowanych jest budownictwem jednorodzinnym. Sieć wodociągowa powstanie też na sąsiedniej ul. Przyłubskiej. Wzdłuż ul. Wojska Polskiego powstanie natomiast łącznik spinający sieć miejską z siecią wodociągową na terenie dawnego „Zachemu” (odcinek od Chemicznej do Barwników).

Możliwość korzystania z miejskiej wody zyskają też mieszkańcy działek i budynków zlokalizowanych na Prądach w rejonie ul. Lisiej, w Opławcu w rejonie planowanej ul. Nowoopławieckiej i w Fordonie w rejonie ulic Brzegowej i Wyzwolenia. Poza tym planowany jest szereg zadań uzupełniających planowane inwestycje drogowe, między innymi związane z rozpoczęciem rozbudowy ul. Kujawskiej i Zbożowego Rynku oraz budowy nowych ulic na osiedlu Eskulapa w Fordonie. W sumie komunalnej spółce przybędzie 5 km nowej sieci wodociągowej.

Zaplanowano także inwestycje związane z rozbudową sieci kanalizacyjnej. Powstanie ona na ul. Górzyskowo. Te prace są skoordynowane z trwającą już przebudową ulicy w ramach inicjatyw lokalnych. MWIK zaprojektują i wybudują też kanalizację w ciągu ul. Meysnera . W rejonie tej ulicy również rozwija się budownictwo jednorodzinne. Poza tym odcinki sieci kanalizacyjnej powstaną m.in. w rejonie ulic Lisiej na Prądach i Jasinieckiej na Eskulapa. Łącznie ułożonych ma zostać około 2 km rur kanalizacyjnych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • wr, 2016-03-10 14:12:48

    Do Lotnik: No i prawidłowo o sieć wodno-kanalizacyjną trzeba cały czas dbać.
  • Lotnik, 2016-03-07 09:51:44

    Kolejne inwestycje cieszą, dbałość o sieć godna pochwały.