PARTNER PORTALU
  • BGK

Bydgoszcz: Kiedy otwarcie nowego dworca?

  • propertydesign.pl    4 maja 2015 - 10:41
Bydgoszcz: Kiedy otwarcie nowego dworca?

Nowy dworzec w Bydgoszczy, fot. PKP

Na budowie dworca w Bydgoszczy trwają właśnie prace przy dociepleniu jego konstrukcji.
Po zakończeniu prac nad konstrukcją możliwa była rozbiórka jednego z dwóch pracujących żurawi. Zdjęto również rusztowania podtrzymujące w trakcie prac ostatnią kondygnację nad prześwitem. Prace prowadzone przez Budimex toczą się przy dociepleniu budynku oraz wewnątrz najniższych kondygnacji.

Większość elewacji będzie przeszklona. Ma delikatnie odbijać elementy otoczenia. Szkło uzupełniać mają panele z betonu architektonicznego. W przejściach podziemnych trwa układanie granitowych okładzin. Poza nowoczesną przestrzenią pasażerską, podróżni będą mogli skorzystać z szerokiej oferty handlowej i gastronomicznej.

Nowy dworzec w wakacje

Na dworcu wyspowym trwają prace instalacyjne oraz wykończeniowe. Zacznie on funkcjonować prawdopodobnie już w wakacje. W III kwartale powinny zakończyć się też prace na dwóch najniższych kondygnacjach budynku głównego. Komunikację pomiędzy tymi poziomami zapewniać mają ruchome schody. Przy peronach dobudowane zostaną windy. Po oddaniu do użytku dworca wyspowego planowana jest też rozbiórka zbędnych budynków po zachodniej stronie dworca. Modernizowane są nadal perony 3 i 3a. Kompleks dworzec zostanie wyposażony w monitoring.

Inwestycja w Bydgoszczy obejmuje przebudowę budynków dworcowych oraz gruntowną modernizację przejścia podziemnego wraz z peronami. Uporządkowana zostanie również przestrzeń wokół stacji. Całościowy koszt projektu to ok. 197 mln zł. Przedsięwzięcie jest współfinansowane ze środków unijnych, w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Wartość unijnego dofinansowania to ok. 120 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.