Bydgoszcz kupi budynek dla stomatologów

Ponad 400 tys. zł wpłaciły we wtorek władze Bydgoszczy jako zaliczkę na poczet rokowań w sprawie zakupu gmachu dawnej dyrekcji kolejowej. Budynek ma być przeznaczony na potrzeby planowanego wydziału stomatologii Collegium Medicum UMK.
Bydgoszcz kupi budynek dla stomatologów

Radni bydgoscy już rok temu zgodzili się na zakup gmachu i przekazanie go na potrzeby Collegium Medicum Uniwerytetu Mikołaja Kopernika, które mieści się w Bydgoszczy. Zgodnie z ówczesnymi deklaracjami władz tej jednostki uniwersyteckiej, budynek był potrzebny w związku z planami utworzenia wydziału stomatologicznego.

Wtorek był ostatnim dniem, w którym można było wpłacić zaliczkę i zadeklarować gotowość do negocjacji z PKP, które są właścicielem budynku. Do ostatniej chwili nie było jednak pewne, czy prezydent miasta nie wycofa się z przedsięwzięcia.

Na początku sierpnia prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski poinformował radnych, że żadne z jego pism wysłanych do władz Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, z prośbą o formalne potwierdzenie planów rozwoju uczelni w Bydgoszczy, nie doczekało się odpowiedzi. W związku z tym Bruski uznał, że nie ma podstaw, by kupować budynek.

Upublicznienie tej informacji spowodowało jednak natychmiastową reakcję uczelni, która podtrzymuje że nadal chce tworzyć wydział stomatologii w Bydgoszczy. Brak wcześniejszych odpowiedzi tłumaczono okresem wakacyjnym, w którym nie zbiera się senat, a także trwającą zmianą władz uniwersytetu.

"W uczelniach medycznych w Polsce kierunek Stomatologia jest realizowany w ramach Oddziałów Stomatologii Wydziałów Lekarskich. Jest zatem naturalnym rozwiązaniem, że kierunek Stomatologia byłby prowadzony w Collegium Medicum UMK w ramach Wydziału Lekarskiego. Jesteśmy do tego przygotowani merytorycznie, program pierwszych dwóch lat studiów jest zbliżony do programu kierunku lekarskiego.

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE