PARTNER PORTALU
  • BGK

Bydgoszcz logistycznym centrum Polski

  • JL    18 stycznia 2016 - 09:01
Bydgoszcz logistycznym centrum Polski
Bydgoszcz jest coraz chętniej wybierana przez przedsiębiorców z branży logistyczno-magazynowej. Fot. Pixabay.com

Bydgoszcz jest coraz chętniej wybierana przez przedsiębiorców z branży logistyczno-magazynowej.
Na ten wybór wpływają m.in. położenie między Warszawą, Poznaniem i Trójmiastem, port lotniczy, dobrze wykwalifikowane kadry, konkurencyjne koszty pracy oraz atrakcyjne tereny inwestycyjne.

– Fakt, że w Bydgoszczy spada bezrobocie pokazuje, że miasto się rozwija. Coraz więcej osób dzięki nowym inwestorom znajduje miejsce zatrudnienia. Cieszę się, że spotykamy się w gronie inwestorów, którzy wiążą z Bydgoszczą swoją biznesową przyszłość w branży logistyczno-magazynowej – uważa prezydent Rafał Bruski.

O atrakcyjności Bydgoszczy świadczą również dostępne tereny inwestycyjne. – Korzystne warunki dla lokalizacji projektów inwestycyjnych oraz strategiczne z punktu widzenia rozwoju miasta inwestycje infrastrukturalne umacniają pozycję Bydgoszczy jako lidera gospodarczego w regionie – sądzi prezydent Bruski.

Miasto dociera ze swoją ofertą do inwestorów poprzez kampanie promocyjne, a także udział w krajowych i międzynarodowych wydarzeniach branżowych, targach i forach.

O atrakcyjności Bydgoszczy świadczą nowe inwestycje lokowane w mieście: Panattoni Park Bydgoszcz oraz Waimea Logistic Park Bydgoszcz. – Panattoni Europe, jako deweloper powierzchni przemysłowych, obecnie realizuje własną inwestycję magazynową w regionie kujawsko-pomorskim – Panattoni Park Bydgoszcz.

Kompleks o charakterze produkcyjno-magazynowym usytuowany jest częściowo na terenie dawnych Zakładów Chemicznych Zachem w bezpośrednim sąsiedztwie Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego.

W tej chwili trwa I faza realizacji inwestycji. W jej ramach prowadzone są prace budowlane dwóch obiektów o łącznej powierzchni 26 tys. mkw. Ich planowane zakończenie przewidziane jest na II kwartał 2016 r. Centrum powstaje w zgodzie z najwyższymi standardami powierzchni magazynowych klasy A, co potwierdza podpisany kontrakt z firmą z branży e-commerce na wynajem 12 tys. mkw.

Powstanie też park logistyczny Waimea Logistic Park Bydgoszcz o powierzchni zabudowy ok. 90 tys. mkw. Inwestycja będzie realizowana w trzech etapach. Pierwszy etap zajmie ok. 5,5 ha. Nieruchomość jest zlokalizowana w południowo – wschodniej części miasta, w odpowiedniej odległości od stref mieszkalnych. Sieć przyległych ulic zapewnia wielokierunkowy dojazd, a obecność komunikacji miejskiej podnosi walor inwestycji.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.