PARTNER PORTALU
  • BGK

Bydgoszcz. NATO inwestuje w mieście 44 mln zł

  • JL    5 grudnia 2016 - 07:54
Bydgoszcz. NATO inwestuje w mieście 44 mln zł
NATO za 44 mln zł rozbudowuje kompleks Centrum Szkolenia Sił Połączonych w Bydgoszczy. Fot. Pixabay.com

Zaczęła się rozbudowa kompleksu Centrum Szkolenia Sił Połączonych (JFTC) na Błoniu w Bydgoszczy. Przebudowane zostaną istniejące budynki, powstanie też zaplecze techniczne i zadaszony parking. Wartość inwestycji to 44 mln zł.
W ramach zadania zaplanowano przebudowę dwóch budynków. Zostaną one m.in. wyposażone w platformy dźwigowe. Od podstaw powstanie nowy budynek garażowo-techniczny (z pomieszczeniami magazynowymi). Poza tym projekt przewiduje budowę zadaszonych miejsc parkingowych dla pojazdów ciężarowych wraz z nowymi drogami wewnętrznymi. Przebudowane zostanie ogrodzenie. Powstanie też nowe biuro przepustek.

Inwestorem jest Zakład Inwestycji Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego. Najkorzystniejszą ofertę w przetargu na to zadanie złożył Warbud, który już rozpoczął prace. Roboty zajmą 31 miesięcy. Realizacja inwestycji jest związana z coraz większą liczbą szkoleń prowadzonych przez NATO-wską jednostkę.

– To bardzo dobra wiadomość – mówi prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski. – Wzmocni to wizerunek Bydgoszczy jako stolicy NATO w Polsce. Rocznie przyjeżdża do nas za sprawą NATO-owskich ośrodków kilka tysięcy osób z całego świata. Doceniam też to, że przedstawiciele Centrum Szkolenia Sił Połączonych chętnie włączają się w życie miasta. Ulokowanie kilku instytucji NATO w Bydgoszczy sprawiło, że powstały atrakcyjne miejsce pracy dla personelu cywilnego.

Bydgoszcz jest jedynym miastem w Polsce, w którym siedzibę mają instytucje NATO. W kompleksie przy ul. Szubińskiej są cztery NATO-wskie ośrodki: Centrum Szkolenia Sił Połączonych (JFTC), 3. Batalion Łączności NATO, Centrum Eksperckie Policji Wojskowej NATO oraz Jednostka Integracji Sił Sojuszu Północnoatlantyckiego (NATO Force Integration Units NFIU).

JFTC jest jednym z dwóch centrów szkoleniowych NATO na świecie – drugi działa w Norfolk w Norwegii. W centrum pracuje ponad 100 oficerów, podoficerów i pracowników cywilnych NATO z 17 krajów członkowskich.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.