PARTNER PORTALU
  • BGK

Bydgoszcz postawi na targi. Na stałe

  • RAF    29 września 2009 - 12:31

Prowizoryczne - dotychczas - Bydgoskie Centrum Targowo Wystawiennicze "Myślęcinek" wzbogaci się o stałą halę.
Otwarte w maju Centrum Targowo-Wystawiennicze (CTW) w bydgoskim Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku Myślęcinek wzbogaci się o stałą halę (na razie CTW korzysta z namiotów). Jej budowa ma się zacząć w przyszłym roku.

- Zamierzamy się rozwijać stopniowo. Najpierw jeden namiot zastąpimy stałą halą. Potem - w miarę potrzeb – drugi, i tak dalej. Przypominam, że Kielce - na których się wzorujemy - też na początku nie miały tyle stałej powierzchni wystawienniczej co dziś – mówi wnp.pl Jacek Habant, pełnomocnik do spraw Centrum Targowo-Wystawienniczego z ramienia Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku.

Jeszcze w latach 90. Bydgoszcz była jednym z wiodących centrów targowych w Polsce - imprezy na obiektach Zawiszy i w hali Łuczniczka nie przystają jednak do dzisiejszych standardów. Toteż miasto wybrało całkiem nową lokalizację na centrum targowe - właśnie w Myślęcinku. Budowa parkingów, podjazdów, przyłączy kanalizacyjnych i pociągnięcie sieci energetycznej oraz postawienie specjalnych klimatyzowanych namiotów dla wystawców kosztowało łącznie ponad 12 mln zł.

- Stała hala ma mieć około 2 tys. metrów kwadratowych. Chcielibyśmy, by była maksymalnie multifunkcjonalna. Nie tylko pod targi, ale i na kongresy i konferencje. Projekt nie został jeszcze wybrany - dodaje Jacek Habant. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.