PARTNER PORTALU
  • BGK

Bydgoszcz. Prace na Kapuściskach na półmetku

  • JL    19 maja 2016 - 10:10
Bydgoszcz. Prace na Kapuściskach na półmetku

47 komunalnych mieszkań socjalnych powstaje w Bydgoszczy przy ul. Techników 2. Fot. Bydgoszcz.pl

Na półmetku są prace prowadzone są przy przebudowie bloku przy ul. Techników 2. Powstaje w nim 47 komunalnych mieszkań socjalnych. Planowany termin zakończenia robót to koniec roku.
Budynek na Kapuściskach ma cztery piętra. Składa się z dwóch klatek. Powstał w 1952 roku. Wcześniej mieścił się tam zakładowy hotel. Modernizacja budynku polega na urządzenie 47 samodzielnych mieszkań socjalnych, w tym 8 chronionych.

Na parterze zaprojektowano lokale dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Będą one wyposażone w odpowiednio szerokie drzwi i korytarze.

W budynku modernizowana jest infrastruktura techniczna. Poza tym obiekt czeka jeszcze kompleksowa termomodernizacja połączona z wykonaniem nowej estetycznej elewacji. Do mieszkań na parterze dobudowana zostanie pochylnia. Na koniec zagospodarowany zostanie też teren wokół budynku.

Dobudowany zostanie niewielki parking na 14 stanowisk, w tym 4 dla niepełnosprawnych. Dosadzone zostaną rośliny, trawniki, pobudowana zostanie wiata śmietnikowa.

Prace rozpoczęły się pod koniec ubiegłego roku. Wykonano szereg robót rozbiórkowych i wymieniono stolarkę okienną. Zakończyły się podstawowe prace murarskie związane z nowym układem lokali. Obecnie trwają prace przy instalacjach.

Wykonywano też szereg prac dodatkowych między innymi przy stropach. Szacowany koszt inwestycji to około 6 mln zł. Na etapie przygotowań udało się pozyskać dofinansowanie z Programu wspierania budownictwa socjalnego ze środków Funduszu Dopłat obsługiwanego przez Bank Gospodarstwa Krajowego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.