Bydgoszcz, River Tower: powstaje mieszkalna wizytówka Bydgoszczy

River Tower będzie najwyższym budynkiem mieszkalnym w mieście i – co jest aspiracją inwestora - stanie się jednym z nowych symboli miasta.
Bydgoszcz, River Tower: powstaje mieszkalna wizytówka Bydgoszczy
Tak będzie się prezentować River Tower (fot. KWK River Tower/Facebook)

- Zakończyliśmy pierwszy etap, czyli wszystkie kwestie formalne związane z budową oraz przygotowanie terenu – informuje Waldemar Kapczyński, prezes firmy KWK River Tower. – Projekt i biznes plan inwestycji był na tyle przekonujący dla instytucji finansowych, że bez problemów udało się uzyskać finansowanie, co w dzisiejszych realiach nie jest tak oczywiste dla wielu podmiotów na rynku budowlanym. Rekomendacją było bez wątpienia wieloletnie doświadczenie inwestora, obecność na rynku i świetna opinia w branży oraz wśród klientów.

Budowa w Bydgoszczy rozpoczyna się pierwszego lipca. Potrwa 18 miesięcy. Za pierwszy etap inwestycji – palowanie – odpowiedzialna będzie firma Soletanche Polska, światowy lider w dziedzinie budownictwa podziemnego i specjalnego, specjalizujący się w robotach związanych z głębokim fundamentowaniem, budownictwem podziemnym, poprawą parametrów gruntu oraz ochroną środowiska.

Czytaj więcej TUTAJ.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE