PARTNER PORTALU
  • BGK

Bydgoszcz. Ruszy modernizacja ulicy Saperów

  • JL    5 września 2016 - 09:27
Bydgoszcz. Ruszy modernizacja ulicy Saperów
Przebudowa ulicy Saperów w Bydgoszczy kosztować będzie 3,6 mln zł. Fot. Pixabay.com

Bydgoszcz rozstrzygnęła przetarg na przebudowę ulicy Saperów. Zyska ona nie tylko nową nawierzchnię, ale również kanalizację. Inwestycja kosztować będzie 3,6 mln zł.
Odcinek wytypowany do remontu liczy 1,2 km metrów. W pierwszej kolejności ułożona zostanie kanalizacja deszczowa. Dzięki temu po opadach przy krawędzi jezdni nie będą tworzyły się kałuże, które przyspieszały niszczenie trasy. Następnie wykonana zostanie nowa podbudowa, a na niej ułożona będzie nawierzchnia. W konstrukcję drogi wbudowana ma być także specjalna siatka wzmacniającą jezdnię.

Wyremontowane zostaną też trzy zatoki autobusowe po wschodniej stronie ulicy. Zostaną wyłożone trwałą kostką rzędowa. Na koniec wykonane zostanie trwałe oznakowanie poziome. Warto dodać, że przejścia dla pieszych będą wymalowane na czerwonym tle, co sprzyja większemu bezpieczeństwu przechodniów.

Za przebudowę odpowiedzialna będzie firma Strabag. Zadeklarowała ona wykonanie prac za kwotę 3,6 mln zł. Nowa ulica objęta będzie 8-letnią gwarancją. Przekazanie placu budowy planowane jest jeszcze w pierwszej połowie września. Roboty powinny zakończyć się w ciągu 2 miesięcy. W czasie modernizacji ulica Saperów będzie zamknięta. Wprowadzony zostanie objazd ulica Żeglarską. Będą z niego korzystać również autobusy linii nr 33N i 54.

Po zakończeniu inwestycji znacznie poprawi się komfort dojazdu do osiedli Jachcice oraz Piaski. Wcześniej na tym ciągu przebudowany został odcinek ul. Saperów na wysokości dyskontu spożywczego (za skrzyżowaniem z ul. Komandosów) oraz fragment ul. Smukalskiej biegnący w wąwozie (430 m).

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • mieszkańcy Jachcic, 2016-11-08 19:45:11

    Napiszcie, kiedy przewidujecie oddanie ulicy Saperów dla użytkowników po jej zakończonym remoncie! Dzisiaj jest 08 listopada 2016 roku (planowane zakończenie robót, to dwa dni wstecz, czyli 06.11.2016), a roboty "w polu"! Nigdzie nie ma na ten temat informacji.