PARTNER PORTALU
  • BGK

Bydgoszcz sprzedała działkę za 10,1 mln zł

  • JL    13 grudnia 2016 - 06:41
Bydgoszcz sprzedała działkę za 10,1 mln zł
Bydoszcz sprzedała za 10,1 mln zł działkę na rogu ul. Chopina i Ogińskiego. Fot. Bydgoszcz.pl

Za 10,1 mln zł netto Bydgoszcz sprzedała grunty po dawnym lodowisku. Kupił je inwestor z regionu.
Cena wywoławcza za prawie 1,5 ha wynosiła 10 mln zł plus VAT. Jedynym uczestnikiem przetargu był ostateczny nabywca. Podpisanie aktu notarialnego sprzedaży nastąpi w pierwszym kwartale 2017 r.

Nabywca zobowiązany jest do rozpoczęcia (uzyskania ostatecznej decyzji o pozwoleniu na budowę) inwestycji budowy zgodnie z warunkami ustaleń miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w terminie dwóch lat od dnia podpisania umowy sprzedaży w formie aktu notarialnego. Ponadto Bydgoszcz zastrzegła w zapisach przetargowych, że zakończenie inwestycji musi nastąpić maksymalnie trzy lata od dnia uzyskania decyzji zezwalającej na budowę. Dodatkowo inwestor został zobowiązany do uzyskania pozytywnej opinii Miejskiej Komisji Architektoniczno-Urbanistycznej w zakresie formy architektonicznej projektowanej zabudowy.

Niedotrzymanie terminu rozpoczęcia lub zakończenia inwestycji oznaczać będzie naliczenie przez miasto kary umownej w wysokości 50 tys. zł za każdy pełny miesiąc zwłoki. Ponadto miasto zastrzegło sobie prawo odkupu nieruchomości w terminie pięciu lat od dnia zawarcia umowy sprzedaży oraz prawo pierwokupu w razie zbycia nieruchomości.

Według miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego podstawowe przeznaczenie nieruchomości to teren sportu i rekreacji oraz zabudowy usługowej z możliwością rozmieszczenia obiektów handlowych o powierzchni powyżej 2 tys. mkw. i przeznaczeniu uzupełniającym jako teren zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.