PARTNER PORTALU
  • BGK

Bydgoszcz, termomodernizacja szkół: miasto wyda ponad 100 mln zł

  • MN    2 stycznia 2017 - 14:13
Bydgoszcz, termomodernizacja szkół: miasto wyda ponad 100 mln zł
Miasto również planuje następne inwestycje w kolejnych budynkach użyteczności publicznej związane z termomodernizacją. (fot. UM Bydgoszcz)

• Trwają pierwsze prace przy termomodernizacji bydgoskich szkół i przedszkoli.
• Celem są niższe rachunki za ogrzewanie i poprawa wyglądu placówek oświatowych.
• W najbliższych latach miasto zamierza przeznaczyć na to 102 mln zł.
Na osiedlu Bartodzieje w Bydgoszczy kompleksowej termomodernizacji poddawany jest budynek Gimnazjum nr 9. Złożony on jest z kilku segmentów. We wcześniejszych latach udało się między innymi zmodernizować salę gimnastyczną.

Z kolei na Kapuściskach termomodernizowany jest Zespół Szkół nr 36 przy ul. Bohaterów Westerplatte. Duży budynek przeznaczony dla 500 uczniów liczy trzy kondygnacje. Wiosną przy szkole zakończyła się budowa nowoczesnego wielofunkcyjnego boiska.

W obu budynkach zaplanowano prace związane z dokończeniem wymiany stolarki okiennej oraz drzwiowej. Wyremontowana zostanie część posadzek. Prace będą wiązały się także z przebudową części ścian. W obu budynkach ocieplone zostaną ściany zewnętrzne i dachy.

Na Jachcicach prace prowadzone są w Przedszkolu nr 58 przy ul. Niecałej, a w Fordonie w Przedszkolu nr 48 przy ul. Kleina. Jak informują urzędnicy, w obu pawilonach notowane były duże straty ciepła. Również infrastruktura wewnętrzna nie odpowiadała obecnym normom.

Na koniec we wszystkich placówkach wykonane będą nowe elewacje. Koszt rozpoczętych prac w tych budynkach to 7 mln złotych.

Roboty są podzielone na etapy, które umożliwiają funkcjonowanie placówek. Zakończenie tego pakietu zadań planowane jest jesienią przyszłego roku.

 

Trwa też procedura zmierzająca do wyboru wykonawcy termomodernizacji Zespołu Szkół nr 9 przy ul. Cichej. Koszt tego zadania szacowany jest na około 3 mln zł.

Na wszystkie inwestycje planowane jest pozyskanie dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego (środki na zwiększenie efektywności energetycznej w ramach ZIT).

Miasto również planuje następne inwestycje w kolejnych budynkach użyteczności publicznej związane z termomodernizacją.

Łączny koszt projektu termomodernizacji bydgoskich placówek oświatowych to 102 mln zł. Poziom dofinansowanie ma wynosić 60 mln zł. Prace obejmą 27 budynków. Na razie roboty trwają w czterech z nich.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.