PARTNER PORTALU
  • BGK

Bydgoszcz. Ulica Górzyskowo ma nową nawierzchnię

  • JL    21 czerwca 2016 - 09:28
Bydgoszcz. Ulica Górzyskowo ma nową nawierzchnię

Ul. Górzyskowo w Bydgoszczy zyskała nową nawierzchnię. Fot. Bydgoszcz.pl

Inwestycję zrealizowano w ramach programu 25/75. To największa inwestycja zrealizowana w ramach tego programu.
Przebudowa ul. Górzyskowo w Bydgoszczy objęła rozbiórkę starej i wykonanie nowej nawierzchni wraz z wydzielonymi miejscami postojowymi oraz wjazdami na posesje, wykonanie nowego oświetlenia ulicznego, obniżenie istniejącego rurociągu tłocznego, regulację i zabezpieczenie urządzeń istniejącego uzbrojenia podziemnego. Koszt inwestycji to nieco ponad 1 mln złotych.

Z inicjatywą zrealizowanie inwestycji w ramach programu 25/75 wystąpiło stowarzyszenie „Moja ulica Górzyskowo”, które zgromadziło 25 procent wkładu własnego do inwestycji. Resztę – 75 procent – pokryło miasto.

Program 25/75 to jedna z możliwości realizacji zadania publicznego z inicjatywy i przy współudziale mieszkańców Bydgoszczy. Celem programu jest zwiększenie aktywności obywatelskiej mieszkańców naszego miasta dla wspólnego, a przede wszystkim szybszego wykonania zadań publicznych gminy.

Aby wystąpić z wnioskiem o realizację zadania publicznego wystarczy zgromadzić 25 proc. wkładu własnego szacunkowego kosztu inwestycji, natomiast pozostałe 75 proc. kosztów zadania pokryje miasto.

W przypadku inwestycji polegających na budowie dróg w ramach programu 25/75 możliwe jest obniżenie wymaganej wysokości wkładu własnego mieszkańców z 25 do 15 procent kosztów.

Warunkiem tego jest przedstawienie oraz udowodnienie współfinansowania wcześniej zrealizowanych robót budowlanych, polegających na budowie sieci kanalizacyjnej i wodociągowej (a do 20 proc. w przypadku budowy tylko jednej z dwóch sieci: kanalizacyjnej lub wodociągowej), przedmiotowo związanych z realizacją wnioskowanego zadania inwestycyjnego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.