PARTNER PORTALU
  • BGK

Bydgoszcz wspiera rozbudowę Filharmonii Pomorskiej

  • JL    19 maja 2016 - 10:18
Bydgoszcz wspiera rozbudowę Filharmonii Pomorskiej
3 tysięcy metrów kwadratowych z 99-procentową bonifikatą zamierza Bydgoszcz przekazać samorządowi województwa. Fot. Bydgoszcz.pl

Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski zaproponuje samorządowi województwa przekazanie z 99-procentową bonifikatą działek niezbędnych do rozbudowy Filharmonii Pomorskiej.
Warunkiem podpisania aktu notarialnego jest ujęcie modernizacji obiektu w budżecie województwa.
Obecny gmach Filharmonii Pomorskiej powstał w latach 50. XX wieku. Budowę zakończono jesienią 1958 roku. Budynek wymaga znaczącej modernizacji. Wstępne koncepcje zakładają rozbudowę obiektu o część hotelową, centrum rehabilitacji dla muzyków, powiększenie foyer, dodatkowe sale, podziemny parkingi  restaurację.

 Projekt rozbudowy ma zostać wybrany w konkursie architektonicznym. Do rozpoczęcia modernizacji konieczne jest pozyskanie przez inwestora dodatkowych nieruchomości.

– W związku z tym zaproponowałem przekazanie trzech niezbędnych działek na rzecz samorządu województwa, który obok Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego jest organem współprowadzącym Filharmonię Pomorską – mówi prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski. – Liczę, że pozwoli to rozpocząć prace projektowe, pozyskać niezbędne środki oraz przeprowadzić prace budowlane.

Ostateczną decyzję o sprzedaży trzech działek o łącznej powierzchni blisko 3 tysięcy metrów kwadratowych z 99-procentową bonifikatą podejmą radni na najbliższej sesji.

Nieruchomości te przylegają do Filharmonii Pomorskiej od strony wschodniej. Znajdują się na nich tereny zielone oraz niewielki parking.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.