PARTNER PORTALU
  • BGK

Bydgoszcz wybuduje pomost koncertowy

  • JL    21 grudnia 2015 - 10:02
Bydgoszcz wybuduje pomost koncertowy

Rozpoczęła się budowa pomostu przy amfiteatrze opery Nova w Bydgoszczy. Fot. Mat. prasowe

Rozpoczęła się budowa pomostu przy amfiteatrze opery Nova w Bydgoszczy. Stalowa konstrukcja z drewnianą sceną pozwoli organizować koncerty na wodzie oraz inne wydarzenia w oryginalnej scenerii.
Inwestycja kosztuje 1,6 mln zł. Na razie prowadzone są roboty hydrotechniczne. Wczesną wiosną zaplanowano dostosowanie nabrzeża do nowej sceny. Zakończenie prac nastąpi na przełomie maja i czerwca.

Muzyka nad wodą

– Dzięki tej inwestycji nasze koncerty organizowane w ramach cyklu „Rzeka muzyki” zyskają oryginalną oprawę. Bydgoszcz ma także szansę stać się miejscem innych ważnych wydarzeń artystycznych – mówi prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.

W sezonie letnim na obiekcie odbywać się mają występy teatralne i koncerty organizowane przez miasto oraz operę. Poza sezonem stanie się ogólnodostępnym pomostem widokowym. Będzie wyposażony w urządzenie regulujące jego wysokość ze względu na okresowy zmieniający się stan wody w Brdzie. Wcześniej organizacja koncertów możliwa była jedynie przy wykorzystaniu jednostek pływających.

Długość pomostu wyniesie ponad 25 metrów, a szerokość 4 metry. Stalowa konstrukcja oparta będzie na filarach. Zaprojektowano drewnianą podłogę sceny (poszycie). W pierwszym etapie pomost nie będzie trwale zadaszony, ale przystosowany do montażu zadaszenia tymczasowego. Możliwa będzie też w przyszłości wykonanie trwałego zadaszenia. Kolorystyka obiektu ma być zbliżona do sąsiadującego budynku opery.

Nie tylko pomost

Budowa pomostu będzie uzupełnieniem wielu innych inwestycji podejmowanych w ostatnich latach zmierzających do rewitalizacji brzegów Brdy w obrębie Śródmieścia. W ubiegłym roku zakończyła się m.in. rewitalizacja odcinka bulwarów od mostów kolejowych do mostów Solidarności. Na te inwestycje miasto wydało 25,5 mln zł.

Kolejne 10 mln złotych zabezpieczono na rewitalizację trzech staromiejskich mostów i uliczek. 2 mln kosztował natomiast zakup i aranżacja barki Lemara na cele edukacyjno-wystawowe. Stała się ona miejscem spotkań z teatrem, koncertów, dyskusji literackich oraz pełni funkcje muzealne.

Kończy się rewitalizacja Śluzy Miejskiej przy ul. Marcinkowskiego i Jazu Farnego. Te dwie inwestycja finansowane są ze środków Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.