PARTNER PORTALU
  • BGK

Bydgoszcz wyda pół miliarda na inwestycje tramwajowe

  • JL    2 listopada 2016 - 08:09
Bydgoszcz wyda pół miliarda na inwestycje tramwajowe
Bydgoszcz w cztery lata wyda pół miliarda złotych na inwestycje w infrastrukturę tramwajową. Fot. Bydgoszcz.pl

W najbliższych latach Bydgoszcz za pół miliarda zł zrealizuje wiele inwestycji związanych z rozbudową infrastruktury tramwajowej. Są zagwarantowane pieniądze z Unii Europejskiej.W najbliższych latach Bydgoszcz za pół miliarda zł zrealizuje wiele inwestycji związanych z rozbudową infrastruktury tramwajowej. Są zagwarantowane pieniądze z Unii Europejskiej.
Najwięcej pieniędzy na tramwaje Bydgoszcz ma zagwarantowane dzięki wynegocjowanemu w 2014 roku kontraktowi terytorialnemu. Za priorytetowe inwestycje, które otrzymają wsparcie z programu operacyjnego infrastruktura i środowisko uznane zostały torowiska na ul. Kujawskiej, nowy most przez Brdę, modernizacja ul. Chodkiewicza oraz ul. Toruńskiej na odcinku od zajezdni do pętli Stomil. Ich łączna wartość to ponad 425 mln zł.

Czytaj też: Bydgoszcz kupuje nowoczesne tramwaje

Z kolei w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych wsparcie zapewnione mają projekty związane z przebudową pętli na Kapuściskach oraz torowiska od ul. Ustronie przez Babią Wieś do ronda Toruńskiego. Koszt tych dwóch zadań szacowany jest na ponad 12 mln zł.

– W ostatnich latach na rozwój komunikacji tramwajowej przeznaczyliśmy pół miliarda złotych – podkreśla prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski. W najbliższych czterech latach na transport szynowy wydamy kolejne pół miliarda. Nowe inwestycje połączyliśmy z dalszą wymianą taboru. Z wykorzystaniem dofinansowania unijnego zamówiliśmy już 18 pojazdów. Zależy nam jednak na wymianie większej części tramwajów na nowoczesne składy niskopodłogowe i analizujemy optymalny sposób sfinansowania tego przedsięwzięcia.

Budowa torowiska na Kujawskiej od Zbożowego Rynku do ronda Kujawskiego rozpocznie się w przyszłym roku. Jeśli tylko pojawi się szansa na wykorzystanie dodatkowych środków Bydgoszcz będzie starała się rozszerzyć liczbę realizowanych inwestycji. Na liście rezerwowej programu infrastruktura i środowisko znalazły się zadania związane budową torowiska na Szwederowo i Błonie połączone z dalszymi zakupami taboru tramwajowego. Ich koszt szacowany jest na blisko 700 mln złotych.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.