PARTNER PORTALU
  • BGK

Bydgoszcz zbuduje nowe parkingi i chodniki

  • JS    12 kwietnia 2017 - 20:28
Bydgoszcz zbuduje nowe parkingi i chodniki
Nowe miejsca parkingowe powstaną między innymi na ulicy Sułkowskiego przy budynkach z numerami 15 i 17. (fot. bydgoszcz.pl)

W ciągu najbliższych miesięcy opracowane zostaną niezbędne projekty dla zadań związanych z budową kolejnych parkingów i chodników  w Bydgoszczy. Wiele inwestycji tego typu wybrali mieszkańcy podczas głosowania nad zadaniami finansowanym z Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.
Nowe miejsca  parkingowe powstaną między innymi na ulicy Sułkowskiego przy budynkach z numerami  15 i 17. Parking ma być zlokalizowany po zachodniej stronie jezdni. Sposób parkowania dokładnie określi projekt. Na zadanie zagłosowało ponad 600 bydgoszczan.

Zatoka parkingowa oraz miejsca parkingowe powstaną też przy budynku przychodni na ul. Czołgistów. Będą one zlokalizowane po południowej stronie osiedlowej drogi. Kierowcy na Jachcicach będą tam parkować prostopadle do jezdni. Na to zadanie również rezerwowanych jest blisko 80 tysięcy złotych. W głosowaniu na BBO pomysł poparło blisko 200 mieszkańców.

Na Czyżkówku natomiast ze środków Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego zaprojektowany i zbudowany zostanie chodnik po północnej stronie ul. Karolewskiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Nad Torem, do skrzyżowania z ul. Byszewską. Zdecydowanie poprawi on bezpieczeństwo uczniów zmierzających do pobliskiej szkoły. Chodnik zostanie zaprojektowany w sposób umożliwiający w przyszłości dobudowanie przy jezdni dodatkowych miejsc parkingowych. Na zadanie głosowało ponad 270 mieszkańców Czyżkówka.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.