PARTNER PORTALU
  • BGK

Bydgoszcz. Zmienia się otoczenie Rybiego Rynku

  • JL    7 grudnia 2016 - 09:19
Bydgoszcz. Zmienia się otoczenie Rybiego Rynku
Tak będzie wyglądać nowy budynek hotelowo-usługowy przy Rybim Rynku w Bydgoszczy. Fot. Bydgoszcz.pl

Na rogu ul. Grodzkiej i Podwale w Bydgoszczy powstaje nowoczesny budynek hotelowo-usługowy. Trwają też prace nad projektem przebudowy i rozbudowy budynku po dawnym Teatrze Kameralnym.
Inwestycja w sąsiedztwie Rybiego Rynku polega na budowie budynku hotelowo-usługowego. Najwięcej zmian zachodzi od strony ul. Podwale. Powstaje tam nowa część obiektu. Mają go wyróżniać duże przeszklenia, oraz zaokrąglony narożnik. Z kolei istniejąca kamienica przy ul. Grodzkiej jest rozbudowywana. Obie części będą połączone podświetlanym, przeszklonym patio. W obiekcie oprócz pokoi dla gości zaprojektowano również część spa, salę konferencyjną oraz lokale usługowe.

Zmiany czekają również budynek naprzeciwko, po byłym Teatrze Kameralnym. Zgodnie z oczekiwaniem bydgoszczan ma on pełnić przede wszystkim funkcję sceny teatralnej dla dzieci i młodzieży. W przebudowanym obiekcie w przestrzeni dla odbiorców znajdą się między innymi duża sala z widownią na 180-200 miejsc o układzie amfiteatralnym, sala kameralna o charakterze wielofunkcyjnym, hol wejściowy z kasami i pomieszczeniami obsługi widzów, foyer, szatnie, sale spotkań, prezentacji, edukacji oraz ogólnodostępna kawiarenka. W przestrzeni dla artystów projektanci muszą uwzględnić m.in. funkcjonalną scenę z pełnym wyposażeniem, magazyny, garderobę, pomieszczenia techniczne i socjalne oraz salę prób scenicznych. Obecnie trwają prace projektowe, które zakończą się wiosną. Koszt tego zadania szacowany jest na 20 mln zł.

W ramach rewitalizacji Starego Rynku przebudowane zostaną też przyległe ulice, a wśród nich Rybi Rynek oraz ulica Grodzka i Przy Zamczysku. Rybi Rynek po rewitalizacji ma pełnić przede wszystkim funkcję placu publicznego, a nie parkingu. Koszt rewitalizacji infrastruktury drogowej na Starym Mieście szacowany jest na blisko 21 mln zł. Realizacja obu miejskich zadań planowana jest ze środków europejskich na Zintegrowane Inwestycje Terytorialne.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • myszka, 2017-01-16 21:45:37

    Super. Jestem zachwycona projektem.