PARTNER PORTALU
  • BGK

Bydgoszcz zmodernizuje torowisko i zmieni wygląd pętli autobusowo-tramwajowej

  • JS    4 lipca 2017 - 20:47
Bydgoszcz zmodernizuje torowisko i zmieni wygląd pętli autobusowo-tramwajowej
Po modernizacji na pętli zawracać będą nowoczesne Swingi (fot. Łukasz Okoński/UM Bydgoszcz)

Ogłoszony został przetarg na przebudowę torowiska na ul. Wojska Polskiego od ul. Baczyńskiego do Chemicznej wraz z pętlą. Po modernizacji na pętli zawracać będą nowoczesne Swingi. Prace zakończą się w połowie przyszłego roku.
Inwestycja prowadzona będzie w trybie zaprojektuj i wybuduj. Do lutego powstać ma projekt zadania, dla którego wcześniej przygotowano koncepcję. Była ona konsultowana z mieszkańcami. W okresie wiosenno-letnim wykonane mają być natomiast prace budowlane. W ich ramach zmodernizowany będzie 600-metrowy odcinek torowiska, przebudowane ma być też skrzyżowanie ul. Wojska Polskiego z Chemiczną. Zupełnie zmieni się wygląd pętli autobusowo-tramwajowej, na której wydzielone zostaną trzy tory do zawracania oraz miejsce do postoju autobusów, które nie blokowałyby żadnego pasa ruchu. Poprawi się  bezpieczeństwo  kierowców, rowerzystów i pieszych.

Obecnie trwa przetarg na wybór wykonawcy. Wpływ na to, kto wykona zadanie, będą miały cena, doświadczenie projektantów, termin wykonania prac oraz długość gwarancji. 

Zadanie będzie dofinansowane ze środków Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Jest ono połączone z zakupem 3 tramwajów. Przetarg na tę część zadania ogłoszono w ubiegłym roku. Najkorzystniejszą ofertę złożyła bydgoska PESA oferująca pojazdy Swing. Wartość całego przedsięwzięcia wraz z taborem szacowana jest na 35 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.