PARTNER PORTALU
  • BGK

Był szpital, będą lofty

  • Propertynews.pl/Gazeta Wrocławska    22 maja 2014 - 16:30

W czwartek, 22 maja, podpisano uroczysty akt przejęcia terenu dawnego Szpitala im. Babińskiego we Wrocławiu. Wrocławski deweloper wylicytował działkę w lutym za 35,8 mln zł. W pierwszym etapie chce zbudować biurowiec i 270 mieszkań - pisze "Gazeta Wrocławska".
Częścią projektu będzie ogólnodostępny park z ciągiem pieszo-rowerowym, a także bulwar nad Odrą z największą we Wrocławiu mariną.
 
W pierwszym etapie na miejscu przeznaczonej do rozbiórki przyszpitalnej przychodni powstanie biurowiec, a także 270 mieszkań w ceglanej części, w tym 50 prawdziwych loftów. Oprócz tego inwestor zbudoje podziemny parking na miejscu placu przy kotłowni, która będzie wyburzona. Całość powinna być gotowa do 2019 r.

Nie wiadomo, czy powstaną nowe budynki, czy inwestor będzie musiał gruntownie wyremontować te istniejące. Jak przypomina "Gazeta Wrocławska", w marcu wojewódzki konserwator zabytków Barbara Nowak-Obelinda, zapowiedziała że będzie chronić budynki wpisane do wojewódzkiej ewidencji zabytków, a należy do nich większość budynków dawnego szpitala; jeśli trzeba - wpisze je do rejestru.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: