PARTNER PORTALU
  • BGK

Bytom: Centrum Integracji Społecznej po modernizacji zyska nowe możliwości

  • JRP    6 kwietnia 2018 - 11:26
Bytom: Centrum Integracji Społecznej po modernizacji zyska nowe możliwości
Z wyremontowanego i zaadaptowanego na potrzeby CIS budynku rocznie korzystać będzie 250 osób. Fot. mat. pras.

6 mln zł, w tym 5,6 mln zł dofinansowanie z UE będzie kosztował remont Centrum Integracji Społecznej przy ul. Karola Miarki. Prace zakończą się w marcu 2019 roku, a budynek będzie służył osobom zagrożonym wykluczeniem społecznym.
Z wyremontowanego i zaadaptowanego na potrzeby CIS budynku rocznie korzystać będzie 250 osób. Klienci CIS będę zdobywać umiejętności m.in. w obsłudze komputera, nabędą też doświadczeń w pracowniach zawodowych: fryzjerskiej, krawieckiej czy gastronomicznej. To, czego się nauczą, będzie wykorzystywane w praktyce - na przykład uczestnicy warsztatów gastronomicznych będą przygotowywać posiłki dla mieszkańców noclegowni w ramach programu dożywiania.

- Będziemy pracować z ludźmi wymagającymi interwencji, którym trzeba pomóc i którzy chcą tej pomocy - dodaje Jarosław Więcław, naczelnik Wydziału Polityki Społecznej UM.

- To wyzwanie przede wszystkim dla psychologów i doradców zawodowych, którzy muszą przekonać podopiecznych, że warto nauczyć się polegać na sobie i nie korzystać z pomocy opieki społecznej – dodaje.

Projekt dofinansowany jest w ramach poddziałania 10.2.3 Rozwój mieszkalnictwa socjalnego, wspomaganego i chronionego oraz infrastruktury usług społecznych – OSI, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego 2014-2020. Jego całkowita wartość to 6 mln zł, z czego dofinansowanie wyniesie 5,6 mln zł.

Projekt prac obejmuje remont dachu, elewacji, fundamentów, stolarki okiennej i drzwiowej, instalacji wewnętrznych, i pomieszczeń, a także dostosowanie budynku do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz przepisów przeciwpożarowych. Zagospodarowany będzie też teren wokół budynku, a wykonana w latach 70. nadbudowa segmentu części zachodniej zostanie zburzona.

Budynek został zaprojektowany przez Karla Kozlika i wybudowany w 1929 r. W latach 50-tych obiekt przystosowany był do potrzeb miejskiej poradni przeciwgruźliczej. Od 2015 roku mieści się tam siedziba Centrum Integracji Społecznej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.