PARTNER PORTALU
  • BGK

Bytom ma nowe boisko

  • JL    8 marca 2016 - 09:58
Bytom ma nowe boisko

Bytom ma nowe boisko ze sztuczną nawierzchnią. Fot. Bytom.pl

Zakończyły się prace związane z budową nowego boiska ze sztuczną nawierzchnią w Szombierkach przy ul. Modrzewskiego.
Nowe boisko powstało na kompleksie sportowym przy ul. Modrzewskiego. W skład obiektu wchodzi: stadion, boisko boczne, a teraz nowe boisko ze sztuczną nawierzchnią. Budowa boiska ze sztuczną murawą i oświetleniem kosztowała budżet miasta blisko 2 mln zł.

Z obiektu przez cały rok będą korzystać piłkarskie grupy młodzieżowe. Do rundy wiosennej przygotowane jest także boisko główne na obiekcie. 12 marca drużyna Szombierek wznowi tu rozgrywki ligowe.

Zgodnie z podpisaną umową wykonawca – katowicka firma – w formule „zaprojektuj i buduj” wykonała nie tylko nowe boisko o wymiarach 105 na 68 metrów, ale także podbudowę wraz z drenażem boiska, budowę oświetlenia oraz zagospodarowała teren wokół obiektu.

Boisko pokryte jest trawą syntetyczną, co umożliwia korzystanie z niego przez cały rok. Zaletą będzie też fakt, że jego utrzymanie będzie tańsze niż boiska z naturalną trawą.

Roboty zostały ukończone zgodnie z założonym harmonogramem.

– W 2016 roku planujemy dodatkowe inwestycje, dzięki czemu nowy obiekt będzie jeszcze bardziej funkcjonalny – mówi Adam Stromidło, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bytomiu.

Wśród planów jest nie tylko zakup trybuny dla około 100 widzów, ale także kontenerów, w których piłkarze oraz korzystający z boiska dzieci i młodzież będą mogli się przebrać oraz sprzęt do pielęgnacji i utrzymania sztucznej nawierzchni boiska.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.