PARTNER PORTALU
  • BGK

Bytom: Miasto przeznaczyło blisko 5 mln zł na remonty dróg

  • MN    17 listopada 2016 - 09:44
Bytom: Miasto przeznaczyło blisko 5 mln zł na remonty dróg
Największą realizowaną obecnie inwestycją jest przebudowa przepustu pod ul. Strzelców Bytomskich. (fot. wikipedia.org)

• W Bytomiu na ukończeniu są już inwestycje związane z odnową ul. Mickiewicza oraz przebudową ulic Wyszyńskiego i Golfowej.
• Kolejne zadania – przebudowa przepustu pod ul. Strzelców Bytomskich i budowa dróg dojazdowych do placówek oświatowych w dzielnicy Szombierki – zakończą się w 2017 r.
• Łączny ich koszt to prawie 4,7 mln zł.
Na ukończeniu jest już odnowa ulicy Mickiewicza realizowana z budżetu obywatelskiego Bytomia. W jej ramach przebudowany zostanie pas drogi, chodniki, wydzielone zostaną miejsca postojowe dla aut. Renowacji poddano też tereny zielone przy drodze. Prace mają zakończyć się jeszcze w listopadzie, a inwestycja zostanie oddana do użytku w grudniu tego roku. Jej koszt to 451 tys. zł.

W listopadzie i pierwszej połowie grudnia zakończą się również dwie kolejne inwestycje - przebudowa drogi bocznej ul. Wyszyńskiego (przebudowa jezdni, wykonanie kanalizacji deszczowej i sanitarnej) za 582 tys. zł oraz ul. Golfowej na Osiedlu Srebrne Stawy. Kosztem 750 tys. zł. wykonana zostanie przebudowa drogi i budowa kanalizacji deszczowej.

Z kolei w przyszłym roku (II kwartał 2017 r.) zakończy się budowa dróg dojazdowych do placówek oświatowych: Szkoły Podstawowej nr 45 i Przedszkola Miejskiego nr 39 w Szombierkach. Do tej pory wykonano dojazd do Przedszkola nr 39 od strony parkingu Centrum Handlowego „Tesco”. Kolejnym etapem inwestycji (za 510 tys. zł) będzie wycinka drzew i budowa kanalizacji oraz nawierzchni drogowej.

Czytaj też: Samorząd ogranicza dofinansowanie na inwestycje drogowe

Największą realizowaną inwestycją jest przebudowa przepustu pod ul. Strzelców Bytomskich, która ma zapewnić prawidłowe odwodnienie terenu Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Prace w rejonie skrzyżowania ul. Strzelców Bytomskich i Objazdowej rozpoczęły się 14 listopada i potrwają do marca 2017 roku. Inwestycja będzie kosztowała budżet miasta ponad 2,4 mln zł.

Dobrą wiadomością dla kierowców korzystających z ul. Wiśniowej i Wiosny Ludów będzie fakt, że zakończona została już inwestycja za prawie 984 tys. zł, w ramach której przebudowano jezdnię, zjazdy oraz dobudowano kanalizację deszczową.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.