PARTNER PORTALU
  • BGK

Bytom: Prawie 5 mln zł na infrastrukturę sportową

  • em    8 maja 2015 - 16:36
Bytom: Prawie 5 mln zł na infrastrukturę sportową

Jest to już 11 boisko wielofunkcyjne, który oddano do użytku, w ciągu ostatniego roku (fot. mat. prasowe)

W Bytomiu – Stolarzowicach w piątek (8 maja) otwarto kolejne wielofunkcyjne boisko sportowe wraz z siłownią zewnętrzną. Koszt inwestycji to 340 tysięcy zł.
- Cieszę się, że z każdym rokiem przybywa w naszym mieście obiektów sportowych. Dzięki rozwojowi infrastruktury sportowej młodsi i trochę starsi mogą nie tylko spędzać wolny czas na świeżym powietrzu, ale przede wszystkim realizować sportowe marzenia i szlifować talenty – mówił podczas otwarcia boiska Prezydent Bytomia Damian Bartyla.

Otwarte wielofunkcyjne boisko ma wymiary 34 na 17 metrów. Zamontowano na nim piłkochwyty oraz urządzenia sportowe (kosze, bramki i słupki do siatkówki). Wartość inwestycji wyniosła prawie 234 tysiące złotych.

Podczas inwestycji przy Gimnazjum nr 15 w Bytomiu – Stolarzowicach nie zapomniano także o dorosłych mieszkańcach dzielnicy. Dla nich wybudowano siłownię zewnętrzną, składającej się 8 urządzeń do ćwiczenia fitnessu, mięśni brzucha oraz nóg. Dodatkowo przy siłowni powstały stoły do gry w szachy, karty i warcaby. Inwestycja kosztowała budżet gminy prawie 110 tysięcy złotych.

Przypomnijmy, że w 2014 roku do dyspozycji bytomian oddano kilkanaście obiektów sportowych, w tym między innymi: boiska wielofunkcyjne, minisiłownie oraz park liniowy w Szombierkach. Dzięki temu z roku na rok poprawia się stan infrastruktury sportowej w naszym mieście, a dzieci, młodzież i dorośli mogą spędzać wolny czas na świeżym.

W sumie na wszystkie obiekty sportowe w ubiegłym roku wydano prawie 5 mln złotych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.