PARTNER PORTALU
  • BGK

Bytom stawia nowoczesny stadion piłkarski i lodowiska

  • PAP/AT    21 grudnia 2016 - 09:11
Bytom stawia nowoczesny stadion piłkarski i lodowiska
W Bytomiu powstanie centrum sportowe (fot.bytom.pl)

• Piłkarski stadion Polonii Bytom zostanie zmodernizowany.
• Tuż obok niego powstanie centrum sportowe, w którym znajdą się dwa lodowiska, w tym jedno z trybunami na 2500 miejsc i basen do uprawiania piłki wodnej.
W hali powstaną też sauny, pomieszczenia do odnowy biologicznej, kawiarnia, sklepy i pokoje gościnne. Miejska spółka Bytomski Sport ogłosiła konkurs na wykonanie koncepcji architektonicznej obiektu.

Hokeiści ekstraligowej Polonii grają w hali lodowej, która nawet przez miejscowych kibiców jest nazywana "Stodołą". Została oddana do użytku w 1966 roku. Zgodnie z planem miała być tylko obiektem treningowym obok właściwego, który nigdy nie powstał.

Równolegle z konkursem rozpisany został przetarg na modernizację stadionu piłkarskiego.

Czas potrzebny na realizację inwestycji podzielony został na dwie fazy - prace projektowe oraz roboty budowlane. Całość realizacji powinna zająć około 26 miesięcy. Nowy stadion na 8470 miejsc siedzących (z możliwością rozbudowy o dodatkowe 2,5 tysiąca miejsc) będzie spełniał wymogi ekstraklasy. Koszt modernizacji ma się zamknąć w kwocie ok. 35 mln zł.

Piłkarze Polonii grają obecnie w drugiej lidze.

Miasto dostało półtoramilionową dotację z Ministerstwa Sportu i Turystyki na remont boiska treningowego ze sztuczną nawierzchnią.

Cała inwestycja (przebudowa stadionu, budowa wielofunkcyjnej hali oraz boisko treningowe) ma kosztować ok. 115 mln zł.W Bytomiu działa prawie 90 klubów i stowarzyszeń sportowych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Kris, 2016-12-21 18:20:37

    Tylko po co i dla kogo ?