PARTNER PORTALU
  • BGK

Cała Polska buduje stadiony

  • PAP/Metro    17 sierpnia 2010 - 08:07

- Oprócz dużych obiektów piłkarskich na Euro w Poznaniu, Warszawie, Gdańsku i Wrocławiu oraz zapasowych w Krakowie i Chorzowie, stadiony powstają również w mniejszych miastach - informuje "Metro".
Przygotowania do budowy trwają w Rzeszowie i Białymstoku. W tym pierwszym stadion piłkarsko-żużlowy z dachem na ok. 17 tys. osób ma już wykonawcę. Pieniądze daje miasto i UE. Wykonawcę ma też nowoczesny i również z dachem stadion na 22 tys. widzów w Białymstoku. Warta 156 mln zł inwestycja ma być gotowa za ponad rok. Nowego obiektu piłkarskiego mogą się też spodziewać mieszkańcy Lublina. Tu też dołoży się Unia. O nowych stadionach marzą też inne miasta. Dostanie go Gdynia, a w Krakowie będą aż dwa: Wisły (zapasowy na Euro) i Cracovii.

W stolicy rośnie stadion Narodowy i Legii. Inne stadionowe inwestycje - zwłaszcza te z Górnego Śląska, gdzie nie brakuje klubów piłkarskich - są w planach. Podobnie jest w Łodzi, gdzie grają dwa znane kluby ŁKS i Widzew, który prowadzi rozmowy z prywatnym inwestorem.

Stadiony powstają nie tylko w dużych miastach. Pieniądze wykładają na ten cel również Puławy, Łomża, Kołobrzeg, Ostróda, Stalowa Wola.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Eterno Vagabundo, 2010-08-19 07:31:15

    Topi w stadionach Władza, pieniądze oraz mrzonki, A Naród je utrzyma, ze zbiedniałej kieszonki. Na Służbę Zdrowia nie ma, załapać skąd mamony, Ale rzecz jasna zawsze, jest ona na stadiony. Ku temu nazwa Kraju niech również będzie nowa: Rzeczpospolita Polska Sportowo - Rozrywkowa. ...  rozwiń