PARTNER PORTALU
  • BGK

CBA kontroluje poznański stadion

  • PAP    22 lutego 2011 - 15:41

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego rozpoczęli we wtorek w Poznaniu kontrolę dokumentów dotyczących modernizacji Stadionu Miejskiego. Tych samych, o które wcześniej juz występowali.
Jak poinformował rzecznik CBA Jacek Dobrzyński, funkcjonariusze zweryfikują informacje, które docierały do Biura na temat ewentualnych nieprawidłowości przy projektowaniu i rozbudowie poznańskiego stadionu.

- Kontrola zostanie przeprowadzona w Poznańskich Ośrodkach Sportu i Rekreacji oraz w urzędzie miasta. Sprawdzone będą wszystkie dokumenty, które dotyczą projektowania i budowy stadionu z lat 2002 -2010 - powiedział.

Rzecznik wyjaśnił też, że to standardowa kontrola, która planowana jest do końca maja.

-Jesteśmy przyzwyczajeni do kontroli. Ta inwestycja pozostaje pod szczególnym nadzorem, podobnie jak i inne inwestycje związane z Euro 2012 w pozostałych miastach - twerdzi rzeczniczka prezydenta Poznania Anna Sznytko.

Dyrektor POSiR Janusz Rajewski nie ukrywał lekkiego zaskoczenia wtorkową kontrolą, bowiem kilka miesięcy temu CBA wystąpiło o dokumenty dotyczące modernizacji stadionu.

- Moim zdaniem funkcjonariusze sprawiali wrażenie, że o tym nie wiedzieli, bowiem prosili dokładnie o te same dokumenty, które wcześniej wysłaliśmy do CBA. Pokazaliśmy też protokoły z przekazania tych dokumentów. My generalnie jesteśmy kontrolowani przez różne instytucje do tego powołane. Niedawna kontrola Najwyższej Izby Kontroli poza drobnymi rzeczami, nie wykazała poważniejszych uchybień - powiedział Rajewski.

Poznański stadion jest pierwszą polską areną Euro 2012 oddaną do użytku. Obiekt może pomieścić ponad 43 tysiące kibiców, a jego modernizacja kosztowała 713 milionów złotych. Oficjalne otwarcie stadionu miało miejsce 20 września 2010 roku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.