PARTNER PORTALU
  • BGK

CBA węszy wokół gruntów na A4

  • Przegląd prasy/PAP/Rzeczpospolita    2 sierpnia 2013 - 06:41
CBA węszy wokół gruntów na A4

Gliwicka prokuratura sprawdza, czy doszło do nieprawidłowości przy kupnie ziemi przy węźle A1 i A4.
Gminna ziemia stała się bardzo atrakcyjna w związku z budowanym na jej terenach od 2011 r. parkiem biznesowo-przemysłowym - Synergy Park - leżącym przy węźle autostrady Sośnica - ustaliła „Rzeczpospolita".

Park zlokalizowany jest na terenie gminy Gierałtowice, przy granicy z Gliwicami. Śledztwo gliwickiej prokuratury wszczęto na początku lipca na podstawie materiałów CBA.

Biuro zaalarmował związek zawodowy Sierpień '80 z kopalni Sośnica-Makoszowy. Władze Gierałtowic (gmina leży na terenach zasobnych w węgiel kamienny) sprzeciwiają się górniczej eksploatacji, która powoduje szkody górnicze.

„Jest zastanawiające, że gmina nie jest zainteresowana utrzymaniem miejsc pracy dla jej mieszkańców, jakie daje kopalnia, a wręcz zaciekle walczy o to, by ją zlikwidować. Zaczęliśmy się zastanawiać, dlaczego tak jest, bo to ewenement. Pozyskaliśmy wiele bulwersujących informacji, które zgłosiliśmy do CBA" - tłumaczy Bogusław Ziętek, szef Sierpnia '80.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • ślązak, 2013-08-02 10:49:15

    bardzo dobrze - zlikwidować kopalnię, która w przyszłości będzie tylko problemem dla gminy i dla mieszkańców szukać innych możliwości rozwoju