PARTNER PORTALU
  • BGK

Centra handlowe, inwestycje: Warszawa potrzebuje kolejnych centrów handlowych?

  • bad    25 września 2017 - 19:58
Centra handlowe, inwestycje: Warszawa potrzebuje kolejnych centrów handlowych?
Echo Investment będzie w stolicy budować kolejne centra handlowe. Fot. mat. prasowe

Czy w Warszawie jest jeszcze miejsce na nowe centra handlowe? Odpowiedź nie jest oczywista.
Marcin Materny, członek zarządu, Echo Investment zwraca uwagę, że warszawski rynek centrów handlowych pod względem nasycenia wygląda obiecująco. To około 500 metrów kwadratowych w centrach handlowych na tysiąc mieszkańców. We Wrocławiu, Poznaniu czy Krakowie, wskaźnik ten jest zdecydowanie niższe, tymczasem przychody na mieszkańca Warszawy są prawie dwukrotnie większe.

Czytaj też: Centra handlowe zastępują tradycyjne przestrzenie publiczne

Rozwojowi rynku centrów handlowych będą sprzyjać także rosnąca siła nabywcza warszawiaków, a także korzystne prognozy demograficzne miasta. – Warszawa zyska na trendzie demograficznym, miasto będzie rosnąć. Według niektórych prognoz, mieszkać tu będzie 10 procent populacji Polski – zauważa Marcin Materny.

Jego zdaniem, stołeczne centra handlowe korzystają m.in. z tego, że Warszawa nie oferuje zbyt dużo możliwości spędzania wolnego czasu.

Matera dodaje, że miejsce dla kilku projektów jeszcze się znajdzie, dlatego Echo Investment będzie w stolicy inwestować.

Przeciwnego zdania jest Yoram Reshef, dyrektor generalny Blue City: - Nie sądzę, by warszawiacy potrzebowali więcej centrów handlowych.

Yoram Reshef zwraca uwagę, że część tego typu obiektów w Warszawie już teraz ma problem, widoczne jest to zwłaszcza przed południem w dni powszednie. – Sytuacja w Warszawie i tak jest niezła, w Poznaniu, Gdańsku czy Łodzi jest z tym duży problem – zauważa dyrektor generalny  Blue City.

Yoram Reshef dodaje, że Polacy odchodzą od wielkich centrów handlowych, skłaniają się ku mniejszym obiektom

Tekst powstał na podstawie panelu „Centra handlowe. Handlowy boom w Warszawie”, który odbył się w ramach Property Forum 2017.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.