PARTNER PORTALU
  • BGK

Central Park za 15 mln zł w Jaworznie

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza Katowice    28 maja 2011 - 07:23
Central Park za 15 mln zł w Jaworznie

Agora, pchli targ, plaża, park linowy, a nawet centrum sportów ekstremalnych powstaną na terenach po byłym szybie Kościuszko. – To będzie nasz jaworznicki Central Park – zapowiadają urzędnicy.
Prawie 20-hektarowy teren leży w centrum Jaworzna, na styku ulic Grunwaldzkiej i Rzemieślniczej. Prezydent Paweł Silbert (zabierz głos/oceń prezydenta) od 2003 roku zabiegał, by ziemia należąca do Spółki Restrukturyzacji Kopalń przeszła na własność miasta. Tak się stało w 2006 roku – pisze „Gazeta Wyborcza Katowice”.

Pomysł roboczo nazwany został „jaworznickim Central Parkiem”. Przetarg na jego budowę wygrała kreacja krakowskiej spółki GPP Grupa Projektowa.

Na zarysie Central Parku architekci naszkicowali ogród botaniczny, wielki plac zabaw dla dzieci, amfiteatr, wieżę widokową, boiska, skatepark i strefę sportów ekstremalnych, a także, jak na każde miasto przystało, plac miejski i pchli targ. Jest nawet oczko wodne, przy którym powstanie miejska plaża zamieniająca się zimą w lodowisko.

Koszt realizacji projektu oszacowano na około 15 mln zł. Władze Jaworzna chcą rozłożyć inwestycję na kilka lat – informuje „Gazeta Wyborcza Katowice”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.