PARTNER PORTALU
  • BGK

Centralny Port Komunikacyjny: Rząd przyjmie koncepcję budowy

  • PAP/AT    26 października 2017 - 07:33
Centralny Port Komunikacyjny: Rząd przyjmie koncepcję budowy
Koncepcja budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego czeka na przyjęcie uchwały przez Radę Ministrów (fot.pixabay.com)

Koncepcja budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego w przyszłym tygodniu może zostać przyjęta przez rząd.
Pełnomocnik rządu i minister infrastruktury doszli do porozumienia: będzie rozbudowa sieci kolejowej, ale pociągi nie pojadą z zawrotną prędkością - czytamy "Pulsie Biznesu".

Koncepcja budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego, inwestycji za 30 mld zł planowanej w Stanisławowie w gminie Baranów, od 3 października czeka na przyjęcie uchwały przez Radę Ministrów. W końcu się doczeka.

"Są duże szanse, że w przyszłym tygodniu koncepcję przyjmie rząd" - mówi, cytowany przez gazetę, Mikołaj Wild, pełnomocnik rządu ds. CPK.

Czytaj też: W dwie godziny z Centralnego Portu Komunikacyjnego do największych miast w Polsce

"Puls Biznesu" informował wcześniej, że problemem były rozbieżności między pełnomocnikiem a MIB dotyczące połączeń kolejowych i budowy węzła kolejowego. Spór dotyczył też tego, czy tymi projektami torowymi mają zarządzać PKP PLK czy niezależna od nich spółka celowa.

Koncepcja przewiduje rozbudowę sieci połączeń, na które trzeba będzie znaleźć finansowanie i dopisać do Krajowego Programu Kolejowego - czytamy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Prof. Glass, 2017-10-26 10:08:05

    Ruski kraj - ruska obłast! Rząd musi wydać dekret, a ten dekret musi trafić do ministra, a potem do dyrekcji odpowiedniej ,a potem do przetargu itp. Aj waj a czas leci! Chyba, że o to chodzi? I tak tracimy szansę bycia w Iidze a ciągle jesteśmy w strefie postsowieckiego bantustanu!