PARTNER PORTALU
  • BGK

Centralny Port Lotniczy coraz bliżej. Co z Radomiem?

  • aw    17 marca 2017 - 10:24
Centralny Port Lotniczy coraz bliżej. Co z Radomiem?
Władze Radomia obawiają się, że zmniejszy się zainteresowanie korzystaniem z tutejszego lotniska (fot. radom.pl)

Coraz poważniejsze deklaracje rządowe dotyczące budowy Centralnego Portu Lotniczego między Warszawą a Łodzią, wywołały obawy o własne lotnisko w Radomiu. Władze tego miasta chcą mieć pełny wgląd do informacji na temat planów budowy CPL oraz wizji organizacji rynku lotniczego w Polsce.
Przyszłość lotniska Radom-Sadków w kontekście zapowiedzi budowy Centralnego Portu Lotniczego między Warszawą, a Łodzią była tematem nadzwyczajnego spotkania władz miasta oraz przedstawicieli zarządu Portu Lotniczego Radom i Rady Nadzorczej spółki.

Uczestnicy dyskusji byli zgodni co do tego, że ewentualna budowa największego w Polsce lotniska, położonego w stosunkowo niewielkiej odległości od Radomia znacząco wpłynie na sytuację i perspektywy rozwoju radomskiego portu.

Według pojawiających się informacji Centralny Port Lotniczy już w pierwszych latach działalności miałby być przygotowany na obsługę nawet 50 mln pasażerów rocznie.

Czytaj też:Gdzie powstanie Centralny Port Lotniczy? Adamczyk: Najlepiej między Łodzią a Warszawą

Władze Radomia obawiają się, że zmniejszy się zainteresowanie korzystaniem z oferty innych portów położonych w centralnej Polsce. Dlatego radomski magistrat wystąpi o pełną informację na temat planów budowy CPL oraz wizji organizacji rynku lotniczego w Polsce.

- To dane niezbędne do tego, by móc dostosować do nowej sytuacji strategię rozwoju radomskiego portu - tłumaczy prezydent Radosław Witkowski. – Centralny Port Lotniczy miałby wprawdzie powstać dopiero za 10 lat, ale już teraz musimy wiedzieć, jak wygląda rządowy pomysł na kształt rynku lotniczego w naszym kraju. Przed nami wiele decyzji niezmiernie ważnych dla przyszłości radomskiego portu. By móc je podejmować musimy posiadać pełną wiedzę na temat perspektyw rozwoju lotnictwa cywilnego w Polsce - dodaj. 

Przypomnijmy radomskie lotnisko w 2016 r. obsłużyło ponad 10 tys. pasażerów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.